Český Těšín: Svoz stromků začne 10. ledna, vedeme si dobře v separaci odpadů

28.12.2016 18:01 | Zprávy
autor: PV

Již potřetí proběhne v našem městě svoz vánočních stromků. Použité jehličnany, které pracovníci sesbírají během čtyř termínů a také na sběrném dvoře, díky tomu neskončí na skládce komunálního odpadu.

Český Těšín: Svoz stromků začne 10. ledna, vedeme si dobře v separaci odpadů
Foto: tesin.cz
Popisek: Český Těšín

Vánoční stromky mohou občané odložit ke kontejnerům na směsný komunální odpad, svozová firma FCC Česká republika s.r.o. je v Ostravě zpracuje na dřevní štěpku a předá je k využití do tepláren.

Sběr vánočních stromků proběhne v těchto termínech: 10. 1., 18. 1, 25. 1. a 1. 2.2017

Za poslední dva roky, kdy se svážely sběrným autem od kontejnerů (dříve jen ze sběrného dvora), se podařilo zachránit před skládkováním více než šest tun dřevní hmoty.

Město Český Těšín získalo letos čtvrté místo v kategorii nad 15 tisíc obyvatel v krajské soutěži o „O keramickou popelnici“ v třídění papíru, plastu, skla a nápojového kartónu. Do soutěže se zapojilo všech 300 obcí a měst Moravskoslezského kraje. Občané si stále silněji uvědomují, že i odpady jsou surovinami, jejichž recyklace a opětovné uvedení do oběhu šetří životní prostředí, i peněženky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.