Cheb: Etapový pochod Májovým Chebskem do kouzelného centra i do přírody

07.05.2025 16:14 | Tisková zpráva

První polovina května je na Chebsku již 27 let neodmyslitelně spojena s dálkovým etapovým pochodem Májovým Chebskem. Letošní jarní akce Klubu českých turistů, odboru Union Cheb se uskuteční od pátku 9. května do neděle 11. května.

Cheb: Etapový pochod Májovým Chebskem do kouzelného centra i do přírody
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

V jejím rámci připravujeme i 22. ročník Světového dne chůze a součástí bude též pokračování běžecké turistiky v podobě Běžecké desítky Májovým Chebskem. Letošní trasy zavedou turisty nejen do kouzelného centra Chebu, ale také do přírody. A že má Chebsko co nabídnout! 

Na trasách turisté navštíví poutní areál Maria Loreto ve Starém Hrozňatově, kamennou Bismarckovu rozhlednu na Zelené hoře s blízkým televizním vysílačem, mezi Chebem a Františkovými Lázněmi pak sopku Komorní hůrka. 

Anketa

Přejete si v brzké době další návštěvu Volodymyra Zelenského v České republice?

1%
98%
hlasovalo: 4441 lidí

Objevovat krásy Chebska mohou i cyklisté, protože jim pořadatelé poskytnou nabídku celé sítě tras. Zvládnout tak mohou například návštěvu rozsáhlého slatiniště a rašeliniště s vývěry minerálních pramenů a čistého oxidu uhlíku v tzv. mofetách v NPR Soos, Železnou hůrku u Chebu s blízkou znamenitou kyselkou na Kyseleckém hamru nebo soubory chebských hrázděných domů v Doubravě, Milíkově, Salajně a v Novém Drahově.

Místo startu i cíle je v budově Integrované střední školy v ulici Komenského 29. Start je v pátek od 17:00 do 19:00, v sobotu od 6:30 do 11:00 (trasy nad 20 km pouze do 9:00, běžecká trasa na 10 km má start v 10:00) a v neděli od 6:30 do 9:00. Dorazit do cíle je třeba v pátek a sobotu do 22:00 a v neděli do 13:00. 

Z připravených tras v délkách od 5 do 50 km pro pěší, od 30 do 110 km pro cyklisty a 10 km pro běžce si určitě vybere každý. Ubytování účastníků akce zajišťuje pořadatel v tělocvičně v místě startu a cíle.

Každý turista obdrží za absolvování vybrané trasy pamětní list a magnetku s motivem z Chebska a koupit si může odznak Májovým Chebskem z edice 2025.

Podrobné propozice najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

koncesionářské poplatky

Dobrý den, pane Nachere. Samozřejmě vím, že jste proti zvýšení koncesionářských poplatků, a pokud to dobře chápu, tak když budete u moci, tak je opět snížíte? A neuvažujete o jejich úplném zrušení? Já netvrdím, že se třeba na nějaké pořady na ČT nekoukám, ale pokud jde o zpravodajství rozhodně mi ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Kroměříž: Předávejme odkaz našich hrdinů mladým lidem, řekl pravnuk generála Svobody

22:09 Kroměříž: Předávejme odkaz našich hrdinů mladým lidem, řekl pravnuk generála Svobody

Památku generála Ludvíka Svobody a jeho rodiny dnes uctili účastníci pietního aktu na kroměřížském h…