Cheb: Historické krovy slouží jako podklad k výrobě výukových dřevěných modelů

02.02.2022 8:38 | Tisková zpráva

Tesařské práce jsou zaměřeny na původní zpracování spojů dřevěných trámů.

Cheb: Historické krovy slouží jako podklad k výrobě výukových dřevěných modelů
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Na projektu ÉTA „ Využiti´ ekonomického a společenského potenciálu kulturního dědictví´ prostřednictvím vzdělávacích a turistických produktu° na přikladu historických krovů“, podpořeném Technologickou agenturou Akademie věd ČR, se podílejí stavební historik Michal Panáček, tesař Petr Růžička a stavební inženýr a historik Jiří Bláha.

Ti společně navštívili truhlářskou dílnu, kde se zkušební výukové modely vyrábějí. Záměrem je, aby byly modely provedeny do detailu původních tesařských spojů. Modely tak budou věrně simulovat jak konstrukční a statické fungování skutečných konstrukcí, tak jejich řemeslné provedení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Nová škola T. G. Masaryka se blíží, v kasárnách startují práce

7:17 Pardubice: Nová škola T. G. Masaryka se blíží, v kasárnách startují práce

Radní schválili vyhlášení soutěže na stavební firmu, která má školu v areálu bývalých kasáren postav…