Cheb: Města v kraji budou přednostně přidělovat služební byty hasičům, policistům či záchranářům

25.06.2019 10:51

Cheb umožní přednostní přidělování městských bytů i těm členům IZS, jejichž pracoviště je ve městě Aš.

Cheb: Města v kraji budou přednostně přidělovat služební byty hasičům, policistům či záchranářům
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu
reklama

Zástupci Karlovarského kraje se dohodli s představiteli Karlových Varů, Sokolova, Chebu a Aše na tom, že by města podle svých možností přidělovala v budoucnu přednostně městské služební byty příslušníkům a zaměstnancům složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Opatření by pomohlo motivovat nové zájemce o práci policistů, záchranářů i hasičů a stabilizovat personální situaci IZS v regionu.

Jednání se starosty a zástupci IZS svolal kraj na konec května. „Starostové návrh na přednostní přidělování bytů příslušníkům a zaměstnancům IZS jednoznačně podpořili a dohodli jsme se, že poskytnutí bytu bude vázáno na vznik pracovního nebo služebního poměru u složek IZS v daném teritoriu města. Některá města nicméně aktuálně nemají dostatečný bytový fond, s tímto problémem se například potýkají Karlovy Vary a Aš. Starostka Sokolova Renata Oulehlová a místostarosta Chebu Jiří Černý proto nabídli, že pokud budou mít jejich města volnou bytovou kapacitu, Cheb umožní přednostní přidělování městských bytů i těm členům IZS, jejichž pracoviště je ve městě Aš. Sokolov pak nabídne své byty i policistům, záchranářům a hasičům z Karlových Varů,“ vysvětlil Petr Kubis.

Se svými požadavky se jednotlivé složky IZS budou obracet přímo na zástupce samosprávy konkrétního města. „Chtěl bych moc poděkovat za projevenou snahu měst pomoci s řešením nedostatku lidí v Integrovaném záchranném systému a za jejich aktivitu při společném řešení této problematiky,“ uzavřel Petr Kubis.

Základní složky Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje tvoří Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje, jednotky požární ochrany, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a Policie České republiky. K ostatním složkám se řadí obecní policie, vyčleněné síly ozbrojených sil či zařízení civilní ochrany, IZS spolupracuje také s Horskou službou ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 5 se zapojí do systému jednotného městského mobiliáře

14:51 Praha 5 se zapojí do systému jednotného městského mobiliáře

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magist…