Cheb: Místostarosta Pospíšil jednal v Berlíně o elektrifikaci trati na Norimberk

27.09.2023 19:06 | Tisková zpráva

Zatímco na české straně je elektrifikace hotova, v Německu se neustále odkládá. Na spolkovém ministerstvu zahraničí v Berlíně proběhlo jednání o zlepšení dopravního propojení Německa a České republiky. Karlovarský kraj na něm zastupoval místostarosta Chebu Michal Pospíšil.

Cheb: Místostarosta Pospíšil jednal v Berlíně o elektrifikaci trati na Norimberk
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Jedním z bodů jednání byla i elektrifikace železniční trati Drážďany – Hof – Marktredwitz – Norimberk, na kterou by měla navázat i elektrifikace pro Cheb a Karlovarský kraj důležitého úseku Pomezí – Marktredwitz. Tím by konečně došlo k naplnění mezistátní dohody o elektrifikaci trati z Prahy do Norimberka přes Cheb, která byla uzavřena již v roce 1995.

Anketa

Zvládl podle vašeho názoru moderátor ČT Jakub Železný páteční debatu s Miroslavem Ševčíkem v Událostech, komentářích?

1%
98%
hlasovalo: 11765 lidí

Podle místostarosty Michala Pospíšila je nezbytné, aby dotčené regiony na české i německé straně hranice neustávaly v tlaku na urychlení příprav a následné vlastní realizace neustále odkládaná elektrifikace zmíněné trati.

„Na jednání v Berlíně se mluvilo o nutných krocích, které je na bavorské straně potřeba udělat. V tomto projektu jsou totiž Němci paradoxně za námi a to se musí změnit. Chceme, aby dodrželi přeshraniční úmluvu z roku 1995 a pomohli zrychlit a zkvalitnit mezinárodní železniční dopravu,“ řekl Michal Pospíšil.

„Česká strana své závazky, plynoucí z této mezistátní dohody, splnila a trať je připravena až ke státní hranici. Jak my tady v Karlovarském kraji, tak i naši přátelé na druhé straně hranice chceme rychlé a pohodlné spojení, které usnadní návštěvy, podpoří turismus a posílí mezinárodní nákladní dopravu. Cheb by se díky tomu mohl opět stát důležitým železničním uzlem,“ dodal místostarosta.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

13:05 V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

V pátek 1.12. se na Osmičce veřejnosti otevřelo třetí a zároveň největší kluziště, a to na Ládví. Na…