Cheb: Na Májové ulici se bude bourat

28.06.2016 17:16 | Zprávy
autor: PV

Dva domy v centru města, nechá město zbourat. Na demolici má vyčleněny dva miliony korun.

Cheb: Na Májové ulici se bude bourat
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Město se rozhodlo konat. Demolicí stavby na Májové ulici má skončit kauza dočasných staveb majitele pana Vojtěcha Kubálka. Kladenský investor měl již před dvěma roky odstranit dva nevzhledné domy. Dočasné stavby vyrostly na Májové ulici v roce 1994 s tím, že zde měly být provozovány zubní ordinace a laboratoře. Využití se však v průběhu let změnilo. Fungovala zde například restaurace, diskotéka i noční klub. Dočasné stavby, které jsou již několik let prázdné, byly přitom povoleny na dobu dvaceti let, která vypršela již před dvěma roky. Poté měly být zbourány. Do dnešního dne se tak nestalo. Současné vedení města usiluje o jejich odstranění i za cenu, že na demolici poskytne vlastní prostředky.

„Město případ předalo exekutorskému úřadu. Jde o dočasné stavby, které měl podle rozhodnutí stavebního úřadu odstranit jejich majitel. K tomu ale ani po 2 letech nedošlo. Náklady na demolici město zaplatí. Zatím máme připravené dva milióny korun. Tím se pozemek, který vlastní město, uvolní. Náklady s demolicí spojené by pak exekutorský úřad po panu Kubálkovi vymáhal,“ sdělil starosta Petr Navrátil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…