Cheb: Ve městě se nejen kácí, ale stromy jsou také ve velkém počtu vysazovány

05.12.2020 14:52 | Zprávy
autor: PV

Statisícové položky městského rozpočtu jsou určeny na obnovu zeleně

Cheb: Ve městě se nejen kácí, ale stromy jsou také ve velkém počtu vysazovány
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Všeobecná nevole občanů ohledně kácení stromů je v Chebu často diskutovaným tématem. „Proč kácíte, když je ten strom hezký? Neumíte nic jiného, než ničit přírodu! Kdybyste aspoň za každý pokácený strom vysadili jiný!“ Jen příklad z mnoha stížností a dotazů, na které musí pracovníci příslušných odborů městského úřadu odpovídat veřejnosti. Kácení má svá jasná pravidla a navíc bude pokračovat i v nadcházejícím roce. Žádný strom na pozemcích města není pokácen bezdůvodně. Ale co je podstatnější a to už mnohý občan nevidí a vlastně ani nevnímá, je výsadba nových stromů a dřevin. V průběhu podzimních měsíců proběhla obměna suchých a silně poškozených stromů v areálu průmyslového parku. Vysazeny byly různé odrůdy javorů, které jsou vhodné právě do takto exponovaných lokalit. Nákup stromů a s tím spojené práce vyšly městskou kasu na téměř 300 tisíc korun.

Další lokality pyšnící se novou výsadbou jsou Riegrovy sady, parčík na Zlatém vrchu, Brandlova, Truhlářská ul., vnitroblok na Kasárním náměstí, alej Háje - Podhrad nebo vzdálenější okolí Steinu. Zde bylo vysazeno více než 100 stromů o celkové částce 1,1 milionů korun. Odbor správy majetku během letošního roku zpracoval další projekty na revitalizaci různých lokalit, především na sídlišti Skalka, tam výsadbu slibujeme už druhým rokem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Kulturní léto 2026

13:44 Žatec: Kulturní léto 2026

Město Žatec zve všechny obyvatele i návštěvníky na sérii letních akcí Kulturní léto 2026, která běhe…