Cheb: Vitamín D aneb Divadla spolu!

26.04.2021 12:59 | Zprávy
autor: PV

Společný tým Západočeského divadla v Chebu a činohry Karlovarského městského divadla se zapojil do kreativní výzvy, nazvané Vitamín D aneb Divadla spolu!, které se účastní také dalších 12 regionálních divadel napříč celou republikou.

Cheb: Vitamín D aneb Divadla spolu!
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Každý ze zúčastněných souborů se zavázal během 72 hodin vymyslet, nazkoušet a natočit krátkou inscenaci na zadané téma. Všechny inscenace budou k vidění 9. května od 18 hodin rámci slavnostního přímého přenosu z Divadla F. X. Šaldy v Liberci, které je autorem celé myšlenky. Na internetu bude záznam galavečera k vidění 10 dní, během nichž budou moci diváci hlasovat pro nejzajímavější počiny.

Téma je pro všechny společné: vylosované přísloví, které se každý tým dozví až na poslední chvíli. Pravidla zdůrazňují, že se nesmí jednat o filmy, ale divadelní inscenace. Zakázány jsou tedy veškeré filmové triky či efekty a vše se musí odehrávat v reálném čase na jevišti nebo na zkušebně. Jak se uvádí ve výzvě, vznikne tak jedinečný divadelní formát pro tuto dobu: okamžitá podoba živého divadla, kterou je možné předat divákům po celé republice.

Chebsko-karlovarská inscenace vznikala v uplynulém týdnu od čtvrtka do soboty. Nejprve si účastníci přečetli e-mail, který odtajnil zadané téma, a poté se 11 herců, režisér a dramaturgyně dali do vymýšlení. Během prvních tří hodin se probírali desítkami nápadů, z nichž byl nakonec vybrán jeden z těch méně propracovaných, který jako svou vizuální představu, pouhý obraz, představil Petr Németh. Z něj se potom během prvního dne v rámci společného brainstormingu vyvinul výsledný text a vymyslelo se scénografické pojetí. Druhý den se zkoušelo a třetí den se pořizoval výsledný záznam. V neděli po poledni byl výsledný tvar odeslán pořadatelům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Město zrestauruje morový sloup na náměstí T.G.M.

22:05 Česká Lípa: Město zrestauruje morový sloup na náměstí T.G.M.

Po 14 letech od poslední opravy se město Česká Lípa opět pustilo do restaurování sloupu Nejsvětější …