Chebská radnice v současné době zvažuje právní a jiné analýzy, aby rozhodla, zda město bude podávat rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten má za to, že u čtyř stavebních zakázek Cheb nepostupoval správně. Městu udělil pokutu v úhrnné výši 600 tisíc korun - s tím, že jde o sankci na spodní hranici, která má především preventivní charakter.
V březnu 2011 obdržel ÚOHS podnět na nesprávný postup města Chebu při zadávání 15 veřejných zakázek z minulého volebního období. Vyžádal si od radnice související dokumentaci a u pěti zakázek pak zahájil správní řízení. Ze zprávy o šetření vyplynulo, že jedna ze zakázek je v pořádku. U čtyř zbývajících sice byly částečně uznány argumenty města týkající se požadavků na technické a kvalifikační předpoklady uchazečů, ale úřad shledal, že některé požadavky kladené na dodavatele byly nepřiměřené (jednalo se především o doložení počtu zakázek a referencí, které dodavatel plnil). Jde o zakázky na revitalizaci sídliště Zlatý vrch - etapy 5, 6 a 7, na rekonstrukci ulic Obětí nacismu a Krátká, na rekonstrukci kulturního domu Svoboda a na rekonstrukci Riegerovy ulice.
Lhůta pro podání rozkladu zatím neuplynula, věc město nadále projednává. Případná odpovědnost konkrétní osoby či osob se bude zkoumat v závislosti na tom, zda městu vznikne škoda. Vedení města v poslední době zásadně změnilo přístup k zadávání veřejných zakázek. Vedle přesunu této kompetence z odboru investic na právní oddělení zpřísnilo a upravilo podmínky novou směrnicí a zavedlo institut elektronických aukcí.
PhDr. Martina Kuželová, mluvčí Městského úřadu Cheb

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mestocheb.cz