Chebští strážníci přestali používat ´botičky´

1. 4. 2015 10:43

Neznamená to však, že by městská policie přestala dopravní přestupky řešit. ´Hříšníci´ najdou za stěračem předvolánku

Chebští strážníci přestali používat ´botičky´
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu
reklama

Máte pocit, že jste již nějakou dobu v ulicích Chebu neviděli nesprávně parkující automobil s nasazenou tzv. botičkou? Pak se nepletete. Strážníci Městské policie Cheb přestali totiž tento technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla, jak se botička oficiálně nazývá, používat. „Chceme ukázat, že městská policie si dokáže plnit povinnosti dané jí zákonem i bez neoblíbených a částí veřejnosti kritizovaných botiček. Doufáme, že tento krok bude obyvateli i návštěvníky našeho města vnímán pozitivně. V žádném případě to však neznamená, že bychom dopravní přestupky přestali řešit. V případě, že zjistíme nesprávně parkující vozidlo, dochází k vypsání předvolání pro nepřítomného pachatele přestupku, který je vyzván, aby se dostavil na úřadovnu městské policie k podání vysvětlení,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Cheb Pavel Cheníček.

Velmi častým prohřeškem, který musí strážníci v oblasti dopravy řešit, je například nepoužívání parkovacího kotouče (či jinak hodin) na místech, kde je to dopravním značením přikázáno. Jedná se zejména o část ulice 26. dubna mezi kruhovým objezdem a křižovatkou s Dlouhou. „Parkování na omezenou dobu s použitím parkovacího kotouče zde není stanoveno samoúčelně. V této části ulice se nachází jedna z budov městského úřadu, řada lékařských ordinací, banka i další instituce.

Nezodpovědní řidiči, kteří zde v rozporu s předpisy parkují delší dobu, než je povoleno, blokují místa těm, kteří si potřebují něco vyřídit nebo navštívit lékaře,“ dodal Pavel Cheníček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mestocheb.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

21:49 Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

Druhá etapa výměny svítidel veřejného osvětlení za podpory dotace z programu Efekt je dokončena. Vym…