Cvičení „Staré Město 2012“ prověřilo výstavbu protipovodňové ochrany

11.08.2012 16:49 | Zprávy

Na základě rozhodnutí primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody (ODS) se dnes v hlavním městě koná cvičení „Staré Město 2012“. Jeho cílem je prověřit součinnost všech složek při výstavbě protipovodňových hrazení a dalších prvků protipovodňové ochrany v oblasti Starého a částečně Nového Města.

Cvičení „Staré Město 2012“ prověřilo výstavbu protipovodňové ochrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Celý úsek cvičení od Nemocnice na Františku přes Dušní ulici, stanici metra A Staroměstskou, průchod kolem Karlových lázní a Smetanovo nábřeží až na Žofín si primátor Svoboda prohlédl a konstatoval, že povodňová opatření jsou velmi dobře připravena a představují unikátní ochranu této oblasti města. Náklady na cvičení ve výši přibližně 500 tisíc korun jsou podle něj efektivní investicí, aby se tato ochrana prověřila.  

„Právě deset let po katastrofální povodni v roce 2002, která v Praze a mnoha dalších městech a obcích způsobila obrovské škody, byla cvičně postavena protipovodňová ochrana v přibližně stejném rozsahu jako při povodni. Tehdy se podařilo díky mobilním protipovodňovým stěnám zabránit velké vodě, aby vnikla do ulic Starého Města. Dnes jsou i ty nejnižší zábrany minimálně o 30 centimetrů vyšší, než byla

nejvyšší hladina vody před deseti lety," řekl primátor Svoboda. Na závěr prohlídky primátor Bohuslav Svoboda poděkoval všem účastníkům cvičení a připomněl, že v dalších letech budou prověřeny především nové úseky protipovodňové ochrany v Troji, na Zbraslavi, v Radotíně a Chuchli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…