Děčín bude investovat s podporou úvěru

01.03.2021 12:59

Navzdory propadu příjmů kvůli pandemii koranoviru bude město Děčín také v letošním roce investovat do svého majetku a obnovy města. Využije k tomu úvěr. O prioritních investičních akcí za více než 136 milionů korun rozhodli zastupitelé.

Děčín bude investovat s podporou úvěru
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín
reklama

„Na seznamu máme ty nejpotřebnější akce pro rozvoj našeho města v příštích letech,“ shrnuje primátor Děčína Jiří Anděl s tím, že seznam priorit nejprve schválila rada města.„Druhou podmínkou, abychom mohli tyto akce realizovat pomocí úvěru, byl souhlas zastupitelů města,“ upřesňuje náměstkyně pro rozvoj Anna Lehká.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 14988 lidí

Město Děčín může čerpat úvěr do výše 150 milionů korun. Seznam schválených akcí počítá s čerpáním částky úvěru ve výši 136,4 milionů korun. Seznam prioritních položek obsahuje například pokračování výstavby veřejné splaškové kanalizace Horní Oldřichov, což je investice, která zlepší životní prostředí v této části města a umožní další výstavbu. Dále se vedení města rozhodlo investovat do dokončení opravy mostu v ulici Na Výšinách a poslední etapy revitalizace sídliště Březiny. K zahájení spěje také stavba Domova se zvláštním režimem v Křešicích.

„Služba v tomto zařízení bude poskytována osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění tohoto typu: organické duševní poruchy, včetně symptomatických (stařecká demence, Alzheimerova demence, ostatní typy demencí a deprese), jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Jeho realizace by měla probíhat dva roky,“ upřesňuje Jiří Anděl.

Město chce také pokračovat v obnově historické části Podmokel, a to etapou D. Investovat chce město i do škol – poté, co byla zateplena a rekonstruována ZŠ a MŠ v Bynově, je na řadě zateplení ZŠ a MŠ v Boleticích. Nezbytné opravy je třeba provést také v budově Společenského domu Střelnice, kde se připravuje výměna oken či akustická úprava hlavního sálu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Pětice nových trolejbusů má jména

21:23 Opava: Pětice nových trolejbusů má jména

Opávák, Boženka, Elza bus, Stopatnáctinožka a Opavouk. To je pětice nových trolejbusů, které Městský…