Do Tepláren Brno přivezli dva nové kotle

12.06.2016 17:51 | Zprávy

Do horkovodu Líšeň a v případě potřeby také do propojených horkovodů Lesná a Žabovřesky budou už v letošní topné sezoně 2016/2017 dodávat teplo dva nové kotle instalované v provozu Brno – Sever Tepláren Brno. Moderní plynové zařízení s vyšší účinností a součtově nižším výkonem odpovídající ekonomickým i ekologickým moderním trendům zde nahradí zastaralý olejovoplynový parní kotel.

Do Tepláren Brno přivezli dva nové kotle
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Ve čtvrtek byly tyto nové kotle dopraveny do provozu tepláren. Na cestě byly už od 31. května. Dvě automobilové soupravy (každá o hmotnosti necelých 120 tun) vyrazily na cestu z výrobního závodu firmy Bosch v německém v Gunzenhausenu. Cestovaly pouze v nočních hodinách s třídenní přestávkou v závodu firmy zajišťující přepravu. Po městě Brně se dopravovaly za asistence pracovníků DPMB.

Nové zařízení přináší spolu s postupnou rekonstrukcí parovodů na horkovody efektivnější výrobu a distribuci tepla. Domácnosti využívající jako nové teplonosné médium horkou vodu uspoří dle dosavadních zkušeností v průměru 10-15 procent ve spotřebě tepla, což vzhledem k snížení ceny tepla od roku 2017 o pět procent znamená již znatelnou úsporu v nákladech (více informací o snížení ceny tepla od roku 2017 najdete ZDE). Čistě horkovodní tepelná síť by v moravské metropoli měla být dokončena v roce 2020.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

finance

Pane ministře, můžete prosím uvést o kolik jste zvýšil plat pracovníkům SSZ za dobu Vašeho působení? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Část kolumbárií v areálu krematoria čeká oprava

22:09 Karlovy Vary: Část kolumbárií v areálu krematoria čeká oprava

V pondělí 10. listopadu 2025 začne v areálu krematoria na Růžovém vrchu rozsáhlá oprava několika kol…