Do práce na kole 2014: Liberec zaplatí cyklistům účastnický poplatek

24.02.2014 10:02

Dotací ve výši 40 000 korun podpoří statutární město Liberec letošní ročník kampaně Do práce na kole.

Do práce na kole 2014: Liberec zaplatí cyklistům účastnický poplatek
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
reklama

Účastníci se mají do zaměstnání dopravovat na kole po celý květen, zlepšovat tak svou zdravotní kondici a ulevit městu od náporu automobilů. Akce se uskuteční v Liberci už potřetí. Dotaci obdrží občanské sdružení Cyklisté Liberecka, které se v krajském městě podílí na organizaci kampaně. Většinu peněz použije sdružení na zaplacení účastnického poplatku pro přihlášené Liberečany. Zbytek poslouží na organizaci kampaně, doprovodné akce, workshopy a závěrečné vyhlášení. Radnice si od tohoto kroku slibuje ještě vyšší účast, než v předchozích letech.

Kampaň se město rozhodlo podpořit v rámci projektu Statutární město Liberec – Zdravé město, jehož cílem je uplatňovat místní Agendu 21 v rámci libereckého členství v Národní síti Zdravých měst ČR. Cílem Zdravého města je podpora aktivit přispívajících ke zvyšování kvality života obyvatel ve městě prostřednictvím podpory zdraví, zdravého životního stylu, sociální oblasti a občanské společnosti.

V loňském roce se do celostátní kampaně zapojilo kolem dvou stovek lidí z Liberce a Jablonce nad Nisou. Do práce na kole jezdili denně také úředníci libereckého magistrátu a zaměstnanci městských organizací. Oba ročníky nevynechal ani i náměstek primátorky a propagátor cyklistické dopravy Jiří Rutkovský.

„Do práce jezdím na kole téměř denně. Pokud nevyužívám jízdní kolo, jezdím hromadnou dopravou. Nechci přitěžovat centru města zatíženému automobily. Těší mne, že množství dalších občanů využívá jízdní kolo a věřím, že podporou kampaně se počet cyklistů ještě navýší. Vím, že účastnický poplatek byl uváděn jako jeden z důvodů, kvůli kterému se někteří občané akce neúčastnili. Úhradou poplatku město tento problém odstraní a umožní účast v podstatě každému, kdo jezdí na kole. Radnice bude mít opět svůj tým, tak se na květen již těším,“ řekl náměstek liberecké primátorky Jiří Rutkovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: liberec.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Pod kontrolou je ve městě už více než dvaadvacet tisíc stromů

21:16 Zlín: Pod kontrolou je ve městě už více než dvaadvacet tisíc stromů

Stromy pod kontrolou. To je název projektu, do něhož je už několik let zapojeno i město Zlín. V této…