Domácí násilí aktuálně - v hlavním městě je i letos odhalováno nejvíce případů domácího násilí v ČR

24.03.2016 16:26 | Zprávy

V Praze se daří stále častěji odhalovat případy domácího násilí. Od roku 2014 je v metropoli vykazováno nejvíce násilných osob z celé České republiky. Nejinak by tomu mohlo být i letos. Jenom za první dva měsíce bylo vykázáno 28 násilníků, což je téměř stejný počet, jako tomu bylo ve stejném období v předcházejících dvou letech.

Domácí násilí aktuálně -  v hlavním městě je i letos odhalováno nejvíce případů domácího násilí v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

„Ohroženy jsou většinou ženy v domácnostech žijící s druhem a dětmi. Domácímu násilí za první dva měsíce přihlíželo nebo se stalo terčem agresivních osob přes 20 nezletilých dětí, které si tyto negativní prožitky ponesou dále do svého budoucího života,“ uvedl ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Stále častěji Intervenční centrum řeší případy domácího násilí mezi cizinci. Zabývalo se i případem vykázání v rodině pocházející z Asie. Ze společného obydlí byl vykázán manžel, který se po mnoho let dopouštěl na své ženě domácího násilí.  „Přes obtíže spojené s omezenou znalostí českého jazyka se podařilo s klientkou domluvit schůzku, které se účastnila i tlumočnice. Klíčové v tomto případě bylo získat důvěru klientky v to, že jí můžeme pomoci obtížnou rodinnou situaci řešit. K tomuto přispěla skutečnost, že tlumočnice byla stejné národnosti jako klientka,“ popisuje obtížnost řešení těchto krizových situací, zejména mezi cizinci, vedoucí Intervenčního centra Praha Barbora Holušová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Multifunkční hala pro tisíce lidí na Dukle

22:09 Pardubice: Multifunkční hala pro tisíce lidí na Dukle

Město má v rukou pravomocné stavební povolení na výstavbu nové multifunkční haly v areálu Dukla spor…