Dvě ceny Thálie pro Ostravu

28.03.2017 12:28 | Zprávy

Sopranistka Lenka Pavlovič a rakouský barytonista Thomas Weinhappel z Národního divadla moravskoslezského získali divadelní Ceny Thálie za rok 2016. Porota ocenila Lenku Pavlovič za roli Hortensie v operetě Ples v opeře, Thomase Weihappela za titulní roli v opeře Hamlet. Ocenění převzali na slavnostním večeru v Národním divadle v Praze v sobotu 25. března.

Dvě ceny Thálie pro Ostravu
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Umělci ostravských divadel získali pět užších nominací na divadelní Cenu Thálie a dvě z nich přetavili v ceněné skleněné plastiky. V kategorii „Muzikál, opereta nebo jiný hudebnědramatický žánr“ se radovala Lenka Pavlovič, která byla nominována za roli Hortensie v operetě Ples v opeře: „Mladá pěvkyně Lenka Pavlovič na sebe upozornila již v mnoha operních i operetních inscenacích. Služebnou Hortensii, dobrého ducha operety Ples v opeře, opatřila nejen brilantním a jiskřivým zpěvem, ale také nezbytnou dávkou temperamentu, spontaneity a šibalství,“ odůvodnila nominaci Herecká asociace. Cenu Thálie 2016 předal umělkyni Jiří Suchý. „Jsem za cenu moc vděčná a děkuji ostravskému divadlu za to, že mi dalo možnost podílet se na inscenaci Ples v opeře a všechny vás zvu, abyste se přišli podívat, protože opravdu stojí za to,“ uvedla ihned po předání Lenka Pavlovič.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Podle vás jsme se stali kolonií, řízenou z Bruselu.

Mě by zajímalo, k čemu vůbec volíme vás europoslance, když nedokážete hájit v EU zájmy občanů, kteří vás volí a necháte z nás dělat kolonii a páté kolo u vozu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Město hledá firmu na rekonstrukci Škroupova náměstí

19:06 Česká Lípa: Město hledá firmu na rekonstrukci Škroupova náměstí

Radnice hledá firmu, která rekonstrukci Škroupova náměstí včetně schodiště provede.