Dvůr Králové nad Labem: Dobrovolní hasiči ze Žirče se stali od července výjezdovou jednotkou

02.07.2016 9:28 | Zprávy
autor: PV

Sbor dobrovolných hasičů Žireč, který doposud působil jako spolková organizace, se od 1. července 2016 zařadil mezi výjezdové jednotky požární ochrany a hasiči budou zasahovat např. u požárů, živelných pohrom a jiných mimořádných událostí. Zastupitelé totiž na svém zasedání 8. června 2016 schválili zřizovací listinu.

Dvůr Králové nad Labem: Dobrovolní hasiči ze Žirče se stali od července výjezdovou jednotkou
Foto: www.dvurkralove.cz - Miluše Peterová
Popisek: Dvůr Králové nad Labem

Starosta města Jan Jarolím pak v pondělí 13. června 2016 velitelem jednotky jmenoval Jana Pohla (na snímku při podpisu jmenovací listiny). „Určitě budeme platnou jednotkou, máme provozuschopné vozidlo vybavené potřebným materiálem,“ věří Jan Pohl.

Koordinaci zřízení výjezdové jednotky SDH Žireč měl na starosti manažer krizového řízení královédvorského městského úřadu Pavel Lev ve spolupráci s HZS Královéhradeckého kraje. Žirečské hasiče tak čekají nové povinnosti. „Dosud především organizovali dětské soutěže nebo společenské akce. Nyní z nich bude výkonná jednotka kategorie JPO V s místní působností, tedy určená především pro zásahy v katastru města Dvůr Králové nad Labem, a dobou výjezdu k zásahu do 10 minut,“ vysvětluje Zdeněk Šedivka, velitel požární stanice HZS Královéhradeckého kraje ve Dvoře Králové nad Labem, a pokračuje: „Žirečští budou u zásahů spolupracovat s jednotkou HZS Královéhradeckého kraje, jejich povinnosti a úkoly určí velitel zásahu. Je také na zvážení krajského operačního a informačního střediska, k jakému zásahu dobrovolné hasiče povolá. Například po nedávných přívalových deštích bychom takovou pomoc určitě přivítali.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…