Dvůr Králové nad Labem: Rekonstrukce chodníku v Dukelské potrvá dva měsíce

23.04.2019 20:21

Pracovníci královédvorské stavební firmy Pavel Bořek v nejbližších dnech začnou rekonstruovat chodník v Dukelské ulici. Jedná se o úsek po pravé straně při výjezdu z města od křižovatky s ulicí Sládkova po most přes Hartský potok, jeho délka je zhruba 160 metrů.

Dvůr Králové nad Labem: Rekonstrukce chodníku v Dukelské potrvá dva měsíce
Foto: www.dvurkralove.cz - Miluše Peterová
Popisek: Dvůr Králové nad Labem

„Dojde k výměně konstrukčních vrstev chodníku, povrch bude nově vydlážděn zámkovou dlažbou, chybět nebudou ani prvky pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace,“ podotýká Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem. Rekonstrukce potrvá zhruba do poloviny června.

V Dukelské ulici budou uloženy také chráničky pro městskou metropolitní síť. V úseku stavebních prací dojde vzhledem k možnému pohybu pracovníků a stavebních strojů k zúžení jízdního pruhu přiléhajícího k rekonstruovanému chodníku a na stavební práce v Dukelské ulici budou upozorňovat dopravní značky. Další dopravní omezení však nejsou zatím plánována.

Stavební práce přijdou na necelých 1,2 mil. Kč včetně DPH. Město Dvůr Králové nad Labem však na realizaci projektu získalo prostřednictví MAS Královédvorsko dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 1,9 mil. Kč. Kromě rekonstrukce chodníku v Dukelské ulici bude za získané finanční prostředky letos rekonstruována také dosud neopravená část chodníku v Preslově ulici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Nová alej lemuje cestu v samém srdci Orlických hor

20:32 Hradec Králové: Nová alej lemuje cestu v samém srdci Orlických hor

Uprostřed Orlických hor v osadě Černá Voda vyrostla nová alej. Obyvatelé společně s dodavatelskou f…