Dvůr Králové nad Labem: Vlakem do centra - utopie, nebo budoucnost?

22.07.2016 12:20 | Zprávy
autor: PV

V červnovém čísle Novin královédvorské radnice město představilo veřejnosti záměr přivedení osobní vlakové dopravy do centra Dvora Králové nad Labem po stávající teplárenské vlečce a především vybudování nového společného dopravního terminálu v ulici 28. října v lokalitě mezi teplárnou a vánočními ozdobami. K tomuto záměru jsme obdrželi celou řadu reakcí i dotazů z řad veřejnosti. Přinášíme vám proto doplňující informace k tomuto tématu ve formě vyjádření Nasika Kiriakovského, zastupitele města, který je jedním z iniciátorů tohoto nadregionálního dopravního záměru a který je i koordinátorem tohoto projektu.

Dvůr Králové nad Labem: Vlakem do centra - utopie, nebo budoucnost?
Foto: www.dvurkralove.cz - Miluše Peterová
Popisek: Dvůr Králové nad Labem

K podpoře tohoto záměru se 23. května 2016 uskutečnila prezentační jízda osobním vlakem z centra města do Jaroměře za účasti četných odborníků z oblasti dopravy. Jejím cílem bylo podpořit myšlenku elektrifikace železniční tratě v úseku Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem a také začlenění a zprovoznění stávající železniční vlečky společnosti ČEZ jako plnohodnotné tratě SŽDC, právě za účelem osobní železniční dopravy do centra města.

Město k tomuto záměru obdrželo celou řadu reakcí i dotazů z řad veřejnosti, přinášíme vám proto doplňující informace k tomuto tématu ve formě vyjádření Nasika Kiriakovského, zastupitele města, který je jedním z iniciátorů tohoto nadregionálního dopravního záměru a který je i koordinátorem tohoto projektu. Vyjádření zveřejňujeme v plném znění:

Pro někoho utopie, pro mne vize a budoucnost

Jistě si všichni pamatujeme společnou prezentaci Města Dvůr Králové nad Labem a AŽD Praha, jak inovativně využít teplárenskou vlečku pro osobní vlakovou dopravu. Prezentační jízda odpovědných politiků, krajských úředníků, mnoha železničních odborníků za účasti řady novinářů zapůjčeným vlakem, nenechala nikoho v našem městě v klidu.

Je velká škoda, že tisk a televize přinesly o akci jen základní informace. Nikdo nedokázal v mediích odprezentovat konkrétní důvody, které při prezentaci také zazněly, proč je tento projekt ze strany odborníků a politiků podporován a jaké další synergické efekty městu a kraji přinese.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…