Dvůr Králové nad Labem: Žáci ZŠ a Praktické školy se učí vařit v nové kuchyni

30.05.2021 20:12

Sportovci tentokrát pomohli Základní škole a Praktické škole ve Dvoře Králové nad Labem. Pomocí aplikace EPP Nadace ČEZ škola vybavila cvičnou kuchyň pro své žáky. Na nákup zařízení přispěla Nadace ČEZ částkou 80 tisíc korun,

Dvůr Králové nad Labem: Žáci ZŠ a Praktické školy se učí vařit v nové kuchyni
Foto: www.dvurkralove.cz - Miluše Peterová
Popisek: Dvůr Králové nad Labem

Základní školu a Praktickou školu Dvůr Králové nad Labem v Přemyslově ulici navštěvují žáci s mentálním postižením, autismem, žáci s vadami řeči, specifickými poruchami učení a žáci s kombinovaným postižením. Ve třídách je méně žáků a při vzdělávání převládá individuální přístup. Žáci se připravují na další studium, ale současně si osvojují řadu důležitých praktických činností. A jednou z nich je i vaření.

Částka od Nadace ČEZ v hodnotě 80 tisíc korun přispěla na vybavení cvičné školní kuchyně. V rámci předmětů pracovní vyučování a příprava pokrmů je kuchyně využívána téměř každý den. Nejedná se jen o vaření, ale žáci se zde učí i základům správného stolování a společenského chování. Z příspěvku si škola pořídila vybavení cvičné kuchyně - digestoř, nové skříňky na ukládání nádobí, novou pracovní plochu, kuchyňské elektrospotřebiče a místnost celkově zrekonstruovala. Přestavbou kuchyně škola získala estetickou a plně funkční kuchyni s moderními spotřebiči.

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14583 lidí

„Vybavení cvičné kuchyně a její modernizace našim žákům velmi usnadňuje osvojování nových pracovních dovedností a nácvik sebeobslužných činností. Nadaci ČEZ a všem, kteří sportovali pro nás v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem velmi děkujeme. Naši žáci si nyní praktické vyučování v kuchyni opravdu užívají,“ říká Mgr. Jana Vojtěchová, ředitelka školy.

Sportovně-charitativní aplikaci EPP-Pomáhej pohybem s nadsázkou využívá každý 20. obyvatel České republiky. Od jejího spuštění v květnu 2015 si ji totiž stáhlo přes 516 tisíc lidí. Dohromady s ní strávili přes 713 let a 890krát obkroužili Zeměkouli kolem rovníku. U příležitosti svých 6. narozenin přichystala „EPPka“ svým fanouškům novou funkci virtuálních týmů. Do podpory vybraných neziskových projektů se tak mohou společně zapojit třeba školní třídy, sportovní družstva nebo rodiny.

Jak EPP– Pomáhej pohybem funguje
Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu. Více ZDE.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Opravy v ulicích Kollárova a Čelakovského potrvají do konce roku

14:13 Litoměřice: Opravy v ulicích Kollárova a Čelakovského potrvají do konce roku

V ulicích Kollárova a Čelakovského začnou 2. srpna opravy vodovodu a kanalizace. V těchto dnech na m…