Elektronická aukce elektřiny v Říčanech přinesla čtyřmilionovou úsporu

6. 10. 2016 18:03

Neočekávanou úsporu přinesla elektronická aukce na plyn a elektřinu, která organizovalo město ve spolupráci se školami, muzeem a kulturním centrem. Oproti současným cenám se ušetří ve dvouletém období zhruba 3 miliony korun u zemního plynu a 700 tisíc korun u elektřiny. Zastupitelé už v rámci úspor uvolnili některé peníze říčanským školám. Na bruslení, na stojany na kola a koloběžky a na učebnice pro školáky.

Elektronická aukce elektřiny v Říčanech přinesla čtyřmilionovou úsporu
Foto: info.ricany.cz
Popisek: Říčany

„Takový výsledek jsem opravdu nečekal, ceny v elektronických aukcích padají hluboko pod horizont běžné nabídky,“ potvrzuje starosta Vladimír Kořen /Klidné město/ a dodává: I tentokrát aukce běžela v době konání rady města a je to dramatická podívaná, příhozy padají na poslední okamžik a licituje se o hodně.“

Starosta navrhuje ušetřené peníze nechat pro potřeby školství a kultury. V rámci úprav rozpočtu už v září školy dostaly přidáno nejen na papír do tiskáren a učebnice, ale také například na zajištění bruslení pro školáky na novém zimním stadionu, který by se měl v Říčanech otevřít v průběhu října.

„Oslovili jsme školy se začátkem školního roku, jestli nepotřebují v něčem pomoct. Vrátil se nám seznam potřebných věcí a navíc jsme nabídli, že město zafinancuje kromě plavání také bruslení školáků,“ komentuje místostarostka pro školství Hana Špačková /Klidné město/ a dodává: „Tři dny v týdnu po celou zimní sezónu budou moci učitelé v rámci tělocviku vyrazit s dětmi na bruslení.“

„Navíc jsme do škol poslali peníze na bezpečné klece na kola, koloběžky a skateboardy,“ doplňuje radní David Michalička /Klidné město/.

Radnice také přemýšlí o zajímavém dárku pro školky, přičemž se například uvažuje o příspěvku na plavání nebo o cestě do zábavného parku Mirakulum pro všechny říčanské předškoláky. „Chceme zlepšovat kvalitu vzdělání a myslím, že uspořené peníze by měly nejen udělat radost, ale měly by přinést poznání,“ vysvětluje starosta a dodává: „Budeme samozřejmě hledat i další příležitosti, jak například v oblasti výuky cizích jazyků nebo logopedie zajistit i v mateřských školkách jejich kvalifikovanou výuku bezplatně.

Elektronickou aukci organizovala pro město společnost eCENTRE, která je lídrem v oblasti elektronických aukcí nejen pro města, ale také pro domácnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Sociálním službám radnice příští rok rozdělí 6,4 milionu

21:10 Kroměříž: Sociálním službám radnice příští rok rozdělí 6,4 milionu

Kroměříž podpoří v roce 2020 sociální služby částkou 6,4 milionu korun. Rozhodli o tom zastupitelé. …