Frýdek-Místek: Opravy reklamované části obchvatu potrvají do konce června

26.05.2023 7:17 | Tisková zpráva

Zhruba půlkilometrový úsek loni otevřeného obchvatu Frýdku-Místku je kvůli nutným opravám uzavřený. Ředitelství silnic a dálnic opakovaně reklamuje cementobetonový povrch dálnice ve špatném stavu. Opravu zaplatí zhotovitel stavby.

Frýdek-Místek: Opravy reklamované části obchvatu potrvají do konce června
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Těžká technika opět na obchvatu a kamiony v centru. Frýdek-Místek se načas vrací do režimu před zprovozněním čtvrt století očekávané objízdné trasy okolo města a řidiči mířící do Beskyd musí opět projíždět centrem. Povrch v celkem zhruba půlkilometrovém úseku vykazoval vady, které by nebyly slučitelné s provozem komunikace. Jedná se o zhruba 250 metrů na komunikaci D56, a dále 100 a 150metrový úsek na D48 ve směru na Nový Jičín a v opačném směru. Oprava těchto pečlivě sledovaných úseků a po všech provedených diagnostických měřeních a znaleckých posudcích je podle ŘSD naprosto nezbytná.

„Problém nastal kvůli nedodržení technologické kázně při pokládce materiálu. Samozřejmě, vše jde na vrub zhotovitele. To znamená, že stát, potažmo ŘSD, to nebude stát ani korunu, včetně všech dopravně inženýrských opatření, včetně všech nákladů na vybourání a novou pokládku, vše platí zhotovitel ze svých finančních prostředků,“ upřesnil generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 26591 lidí

Opravy již začaly na zásadní části komunikace v oblasti křížení dálnic D56 a D48 ve směru z Ostravy na Frýdek-Místek. Betonový povrch je nutné vybourat a položit znovu, dojde také sanaci další vrstvy komunikace. Obyvatelé Frýdku-Místku, kterým se po spuštění obchvatu výrazně ulevilo od kamionů v centru, se budou muset obrnit trpělivostí. ŘSD předpokládá, že opravy budou hotovy do konce června 2023.

„Pro město Frýdek-Místek to není dobrá zpráva, občané to vnímají citlivě, obzvlášť poté, co okusili, jak pozitivní vliv má úbytek kamionů v centru. Jde o nepříjemnost, která trochu omezila i město. Plánovali jsme totiž bývalý průtah neboli Hlavní třídu postupně zklidnit, udělat bezpečnější a vrátit ji do užívání občanům. V té souvislosti chystáme některé drobné úpravy, které se teď posouvají mírně v čase. Věřím, že v letošním roce již budou opravy definitivně ukončeny a tranzitní doprava, která město dusí, definitivně zmizí,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Ředitelství silnic a dálnic uvedlo, že kompletně a bez jakéhokoliv omezení by měl být obchvat spuštěn do konce července letošního roku. Celá stavba bude pak i nadále podrobována pravidelným kontrolám ze strany ŘSD. Obchvat Frýdku-Místku se začal stavět v roce 2018 a náklady se šplhají na 4 miliardy korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

příspěvek na péči 1. stupeň

Jak může stačit mamince 1. stupeň příspěvku, když je nastaven na 880 Kč ? 3 x týdně potřebuje naši péči, má přiznané 4 body pomoci. Proč nejsou v parametrech posuzování například procházky s doprovodem ? Pokud bychom ji nebrali 4x týdně ven, přestala by chodit. Kdo může rozhodnout, že její aktivity ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Metalové sympozium je již v plném proudu

22:09 Mladá Boleslav: Metalové sympozium je již v plném proudu

Metalové sympozium, které se letos koná podesáté, začalo v pondělí 5. června a potrvá do pátku 9. če…