„Ze zkušenosti z jiných měst je patrné, že pokud je na území města mnoho nevyužívaných průmyslových staveb, či památek a nejsou finanční prostředky na revitalizaci, mohou vznikat postupem času neestetické ruiny, které zhoršují kvalitu nejen místa této stavby, ale také estetickou a tržní hodnotu přilehlého širšího území a nemovitostí s ním souvisejících. Takto neudržované a nevyužívané objekty v konečném důsledku mohou zásadním způsobem ničit image a atraktivitu města,“ zní preambule připravovaného memoranda s tím, že Statutární město Frýdek-Místek ani Slezan nechce takový scénář připustit a hodlají memorandem o spolupráci položit dlouhodobý základ spolupráce municipální sféry a soukromého vlastníka významné části komerčních nemovitostí ve městě Frýdek-Místek.
„Nejde o nějaké laciné proklamace napsané na jednu á čtyřku. Jedná se o velmi podrobný dokument, v jehož pracovní verzi se blížíme sto stranám, detailně popisujícím současný stav, možnosti spolupráce, role a závazky jednotlivých stran,“ zdůrazňuje primátor Michal Pobucký.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


