Frýdek-Místek: Slezan s městem precizují společné memorandum

01.11.2015 20:17 | Zprávy
autor: PV

Zástupci radnice a společností, které vlastní průmyslové areály a budovy spojené s textilní výrobou Slezanu, udělali další kus práce při přípravě společného memoranda, které směřuje ke zlepšení infrastruktury ve městě, veřejných prostranství, zlepšení nabízených služeb, jak komerčních, tak nekomerčních, k zahuštění či novému využití ploch po brownfieldech, to vše na základě zadání studií dotčených oblastí. Obě strany také deklarují zájem na ochraně identifikovaných staveb i přes neprohlášení za kulturní památky ze strany Ministerstva kultury ČR.

Frýdek-Místek: Slezan s městem precizují společné memorandum
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Ze zkušenosti z jiných měst je patrné, že pokud je na území města mnoho nevyužívaných průmyslových staveb, či památek a nejsou finanční prostředky na revitalizaci, mohou vznikat postupem času neestetické ruiny, které zhoršují kvalitu nejen místa této stavby, ale také estetickou a tržní hodnotu přilehlého širšího území a nemovitostí s ním souvisejících. Takto neudržované a nevyužívané objekty v konečném důsledku mohou zásadním způsobem ničit image a atraktivitu města,“ zní preambule připravovaného memoranda s tím, že Statutární město Frýdek-Místek ani Slezan nechce takový scénář připustit a hodlají memorandem o spolupráci položit dlouhodobý základ spolupráce municipální sféry a soukromého vlastníka významné části komerčních nemovitostí ve městě Frýdek-Místek.

„Nejde o nějaké laciné proklamace napsané na jednu á čtyřku. Jedná se o velmi podrobný dokument, v jehož pracovní verzi se blížíme sto stranám, detailně popisujícím současný stav, možnosti spolupráce, role a závazky jednotlivých stran,“ zdůrazňuje primátor Michal Pobucký.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

19:47 Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

Zastupitelé města Znojma schválili na svém červnovém zasedání poskytnutí několika významných dotací,…