Frýdek-Místek posvětí parkování uprostřed náměstí

31. 12. 2013 19:06

V centru Frýdku-Místku přibudou nová parkovací místa. Zástupci města chtějí umožnit parkování uprostřed Zámeckého náměstí ve Frýdku, kde řidiči opakovaně i přes zákaz parkují své vozy a riskují tak pokutu od strážníků městské policie.

Frýdek-Místek posvětí parkování uprostřed náměstí
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Zákaz parkování uprostřed Zámeckého náměstí platí již dvacet let. Doba se ale změnila a dopravní značení kruhového objezdu, uvnitř kterého se nesmí parkovat, je již nevyhovující. Nejen, že se zvýšil počet obyvatel vlastnících automobil, ale zvýšila se také potřeba lidí dojet autem co nejblíže k požadovanému cíli,“ vysvětluje vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Hronovský.

„Každá mince má dvě strany, takže reakce na tento krok mohou být různé. My ale chceme podpořit návštěvnost náměstí a pomoci místním podnikatelům udržet si zákazníky a klienty,“ vysvětluje, proč radnice od Nového roku plánuje změnu dopravního značení na náměstí tak, aby bylo možné uvnitř náměstí parkovat, náměstek primátora Karel Deutscher.

Vzniknout by zde mělo zhruba třicet placených parkovacích míst, přičemž by se jednalo o kolmé parkování. Poté, co tuto změnu dopravního značení odsouhlasí Policie ČR, bude parkování uvnitř náměstí možné. Zaparkovaná vozidla uvnitř náměstí nebudou bránit v dopravě.

„Pokud by někdo namítal, že zaparkovaná auta uprostřed náměstí odradí zákazníky od posezení v letních předzahrádkách, pak můžeme uvést jen to, že již dvacet let lemují prstenec kruhového objezdu zaparkovaná auta, která dělí od předzahrádky pouze chodník, a předzahrádky jsou i přesto hojně navštěvované. Návštěvníci navíc mohou strávit příjemné a zcela nerušené chvíle v přilehlém zrekonstruovaném parku za Frýdeckým zámkem, který nabízí vyhlídkovou promenádu s řadou odpočívadel, okrasným sadem z planých třešní i dětským hřištěm. Je odtud výhled do údolí, na místeckou část města, ale také na Beskydy,“ připomíná primátor Michal Pobucký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: frydekmistek.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Vítězný návrh na proměnu náměstí Míru. Jak se vám líbí?

14:49 Zlín: Vítězný návrh na proměnu náměstí Míru. Jak se vám líbí?

Nové povrchy, nová prostranství, nové pódium, nově řešená zeleň, ale přitom i více parkovacích míst …