Frýdlant: Kvůli rekonstrukci mostu bude uzavřena silnice

20. 3. 2019 18:45

Od 1. dubna bude na pět měsíců úplně uzavřená silnice III. třídy ve Frýdlantu, v místní části města Větrov. Důvodem uzavírky je rekonstrukce havarijního stavu mostu. Uzavírka si vyžádá omezení veřejné linkové autobusové dopravy. Celkové náklady na rekonstrukci mostu dosahují 3,9 milionu korun. Stavbu zaplatí kraj ze svého rozpočtu.

Frýdlant: Kvůli rekonstrukci mostu bude uzavřena silnice
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant
reklama

„Rekonstrukce mostu ve Frýdlantu bude jednou z prvních zahajovaných staveb na krajské silniční síti v letošním roce. Z důvodu kompletní výměny stávajících konstrukcí za nové železobetonové si oprava vyžádá úplné uzavření silnice. Řidiči by však již od 1. září mohli úsekem projíždět bez omezení,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Úplná uzavírka provozu na silnici omezí také vybrané spoje linky 540640. Autobusy budou muset zvolit objízdnou trasu ve směru od Liberce po silnici I/13. „Obyvatelé Větrova se však nemusí obávat. Situaci vyřešíme závleky vybraných spojů ve směru do Raspenavy,“ dodal náměstek Sviták. Výlukové jízdní řády jsou dispozici ZDE.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou 3,9 milionu korun. Liberecký kraj v dubnu plánuje zahájit další rekonstrukce silnic, a to v Koberovech, dále velkoplošnou opravu vozovky silnice III. třídy Rychnov–Radoňovice, rekonstrukci silnice III. třídy v úseku Pulečný–Klíčnov, opravu silnice II. třídy Ohrazenice–Turnov–Svijany, případně rekonstrukci mostu na silnici III. třídy v Zákupech, v místní části Kamenice, nebo sanaci svahu na silnici II. třídy v Libštátu. Již od 5. března pokračuje po zimním období rekonstrukce silnice II. třídy v Jablonném v Podještědí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

21:16 Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

Od března začne platit nový jízdní řád Dopravního podniku Ostrava. Výrazně zintenzivní dopravní spoj…