Frýdlant: Na Frýdlantsku budou i v roce 2023 pomáhat sociální služby všem, kdo to potřebují

19.12.2022 16:01 | Tisková zpráva

Neustále se zvyšující ceny potravin, energií a také nedostupnost bydlení se dotýká i obyvatel Frýdlantska.

Frýdlant: Na Frýdlantsku budou i v roce 2023 pomáhat sociální služby všem, kdo to potřebují
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant

Stejně tak i zdejších sociálních služeb, kterým se navyšují náklady zejména v položce energií. Přesto budou i v roce 2023 připraveny pomáhat potřebným seniorům, rodinám s dětmi i všem ostatním, kdo na Frýdlantsku budou jejich pomoc potřebovat. 

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 45033 lidí

Na konci listopadu 2022 se sešly neziskové organizace se zástupci obcí a pracovníky městských a obecních úřadů, aby diskutovali o svých službách, výhledu do příštího roku, o potřebné spolupráci a pomoci potřebným. Účastníci měli možnost seznámit se s činností a prostorem nízkoprahového klubu pro děti a mládež KINO v Novém Městě pod Smrkem, kde se setkání uskutečnilo. Ludvík Bára, ředitel organizace Maják NMPS, z.ú., zmínil, že se věnují preventivním službám pro děti a mládež v různých podobách více jak deset let a zdůraznil, že práce s dětmi má stále své opodstatnění a je o to víc potřebná v dobách krize.

Z představení nově zpracované socioekonomické studie, která se zaměřila na prognózu vývoje populace Frýdlantska ve vztahu k potřebným kapacitám sociálních služeb, vyplynulo, že už nyní území disponuje v porovnání s jinými územími v rámci republiky menším počtem potřebných kapacit pomoci zejména u služeb terénní a pobytové péče a také u služeb, které pomáhají předcházet krizovým situacím. „Pro následující roky budeme jednat s Libereckým krajem, správcem sítě sociálních služeb, o navyšování potřebných služeb pro Frýdlantsko. Zaměříme se především na dostupnost pečovatelské služby a služeb osobní asistence,“ uvedla koordinátorka Lenka Stehnová z Mikroregionu Frýdlantsko. A doplnila: „Na Frýdlantsku funguje základní síť pomoci a díky velmi dobré spolupráci mezi jednotlivými organizacemi a obcemi se daří lidem efektivně a včas pomáhat“.

Poskytovatelé služeb se shodují: neumíme zázraky, ale pokud se klient na nás obrátí, děláme maximum pro to, aby se mu za naší podpory dařilo řešit svou nepříznivou situaci.

Kontakty na pomáhající služby na Frýdlantsku jsou dostupné na webových stránkách frysko.cz a jsou rozděleny do následujících oblastí:

- ztráta zaměstnání
- bydlení
- děti a mládež
- úmrtí
- návrat z vězení
- drogy a závislosti
- dluhy
- handicap
- stáří
- nemoc
- domácí násilí
- rodina s dětmi

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hustopeče: Protidrogová prevence jinak. Do města přijel Revolution train

13:37 Hustopeče: Protidrogová prevence jinak. Do města přijel Revolution train

Od roku 2016 brázdí koleje v Česku, Slovensku a Německu 165 metrů dlouhý obrněný kolos, který ve čtv…