Frýdlant: Z pomníku na Větrově zmizely desky imitující bronz, nahradí je černá žula

15.07.2024 16:11 | Tisková zpráva

Ani imitace bronzové desky z pryskyřice neodradila ve Frýdlantě nenechavce od toho, aby z pomníku obětem 1. světové války na Větrově jednu z desek neukradli a další nepoškodili.

Frýdlant: Z pomníku na Větrově zmizely desky imitující bronz, nahradí je černá žula
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant

Imitace totiž byla tak věrná, že si zloději zřejmě zpočátku rozdílu nevšimli. Poškození pomníku bylo zjištěno na podzim loňského roku. Po šetření policií a jednáních s pojišťovnou nechalo Město Frýdlant vyrobit na pomník pamětní desky nové, tentokrát z černé leštěné žuly. Na pomník by se měly vrátit v nejbližších týdnech.

„Pomník obětem první světové války na bývalém hřbitově na Větrově nechalo město podle dobových fotografií obnovit v roce 2021. Už tehdy jsme se rozhodli, že bronzové desky, které na pomníku původně byly, na něj s ohledem na časté krádeže tohoto kovu neumístíme. Místo toho jsme je nechali vyrobit z pryskyřice, aby byly pro zloděje kovů bezcenné, ale přitom bronz na pohled věrně imitovali. Bohužel se ukázalo, že je imitovaly tak dobře, že neznámý pachatel jednu desku přesto odcizil a druhou nenávratně poškodil,“ říká s povzdechem starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Země živitelka má letos podtitul Nová éra

16:21 České Budějovice: Země živitelka má letos podtitul Nová éra

V pořadí už 51. ročník výstavy Země živitelka s podtitulem Nová éra začíná 21. srpna 2025.