Frýdlant pořádá zájezd na přednášku do polské Lubaně

06.11.2017 19:07

Zájezd od polského města Lubaň pořádá 9. listopadu 2017 Město Frýdlant. Hlavním cílem cesty je přednáška v Městském muzeu v Lubani o zajímavém historickém fenoménu, kterým bylo pohřbívání plodových lůžek do speciálních rituálních nádob. Hovořit se bude i o restaurování těchto vzácných hliněných schránek. Zájemci o historii se pak kromě toho mohou těšit i na komentovanou prohlídku Lubaně.

Frýdlant pořádá zájezd na přednášku do polské Lubaně
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant
reklama

Zájezd na přednášku do Lubaně je součástí projektu „Unikátní prezentace kulturní a historické paměti ve Frýdlantu“. Díky němu bude do konce roku stávající expozice v Městském muzeu Špitálek doplněna o nové moderní technologie.

Odjezd do Polska je ve čtvrtek 9. listopadu v 15.00 hodin z parkoviště u pošty, zájemce odveze do Lubaně autobus. "Akce je pro všechny zdarma, je ale nutné, aby se zájemci přihlásili předem a to v Turistickém informačním centru ve Frýdlantu," říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová. Po příjezdu do města přijde na řadu komentovaná prohlídka Lubaně, v 18.00 hodin pak startuje přednáška. Předpokládaný návrat do Frýdlantu je kolem 21.00 hodin.

Nepůjde přitom o jedinou přednášku, která v rámci česko-polského projektu proběhne. Už na začátku příštího roku bude ve Frýdlantu uspořádána další, která bude prezentovat výsledky archeologického průzkumu v městském muzeu Špitálek. Na tu budou kromě široké veřejnosti z České republiky zváni i zájemci z partnerského města Lubaň. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Lékařskou pohotovost pro děti zajistí v některých dnech Roudnice

6:32 Litoměřice: Lékařskou pohotovost pro děti zajistí v některých dnech Roudnice

V některých dnech letošního roku opět nebude dětská lékařská pohotovostní služba (LPS) v okrese Lito…