Hanka Dolejší převzala Ocenění starosty města Vsetína

29.12.2016 16:04 | Zprávy
autor: PV

Za dlouhodobé zviditelňování města Vsetína prostřednictvím folkloru a prezentaci valašských tradic a obyčejů, převzala Hanka Dolejší – zakladatelka pražského souboru Valášek, v pátek 16. prosince v Praze – Ocenění starosty města Vsetína.

Hanka Dolejší převzala Ocenění starosty města Vsetína
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Stalo se tak u příležitosti 40. výročí založení souboru valašských tanců a písní „Valášek Hany Dolejší“ a také u příležitosti jejího životního jubilea. Ocenění Hance Dolejší předala v zastoupení starosty Jiřího Čunka místostarostka Simona Hlaváčová.  

Vsetínská rodačka Hanka Dolejší se poprvé seznámila s valašským folklorním bohatstvím prostřednictvím své babičky a maminky. Obě totiž chodily do souboru Vsacan, a protože v tehdejší době nebyl na Vsetíně dětský soubor, malou Hanku nastrojily do kroje a ona jako tříletá začala svou „folklorní kariéru“ mezi dospěláky. Jejím partnerem byl budoucí výborný tanečník – Fanyn Růžička. Od té doby se stala valašská písnička a valašské tance nedílnou součástí jejího života. Prošla i souborem Jasénka, který jí pod vedením primáše Zdeňka Kašpara předal neocenitelné zkušenosti. Později sama vedla Malou Jasénku, a stala se spoluzakladatelkou cimbálové muziky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.