Havířov: Dolní Suchá se vytouženého multifunkčního hřiště u mateřské školy dočkala

30.11.2020 19:00

Cesta k hřišti u mateřské školy na ulici U Školy v Havířově-Dolné Suché byla dlouhá, ale s dobrým koncem. Páska zbrusu nového hřiště byla přestřižena 27. listopadu 2020 za přítomnosti vedení města Havířova. Sportoviště, které přišlo na 6 milionů korun, je k dispozici všem zájemcům o pohyb pod širým nebem.

Havířov: Dolní Suchá se vytouženého multifunkčního hřiště u mateřské školy dočkala
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov
reklama

Už před rokem 2014 vyjádřila občanská komise požadavek na hřiště v Dolní Suché a od té doby se hledal vhodný pozemek. Našel se a městem byl zakoupen koncem roku 2018. Hned na to byl zpracován projekt a poté se přistoupilo k realizaci.

„Troufám si říct, že nové hřiště tvoří dominantu, jakousi náves celé místní části Dolní Suché, a občany je vnímáno velmi pozitivně. Jsou tam herní prvky pro malé i větší děti. Nejen dospělé pak potěší  posilovací stroje," neskrývá nadšení náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Již zmíněné posilovací stroje pomohou s procvičováním kloubů, svalů či k lepšímu fungování kardiovaskulárního a pohybového systému. Oddechovou zónou je pak zastřešený altánek, vhodný jak pro posezení, tak pro možná kulturní a jiná vystoupení dětí z blízké mateřské školy.

Investorem nového multifunkčního hřiště v Dolní Suché bylo město Havířov a šlo o částku 6 milionů korun.

Více vysvětluje primátor Havířova Josef Bělica: „Vedení radnice dlouhodobě investuje do městské infrastruktury a my jsme se rozhodli investovat i do okrajových částí města, což bylo v minulosti velmi zanedbáváno. Takže tato stavba nového multifunkčního hřiště v lokalitě Dolní Suchá navazuje na rekonstrukci mateřské školy, která se nachází v bezprostřední blízkosti a myslím si, že celá ta městská část si zasloužila opravdu kvalitní zázemí, jak pro děti ve školce, tak pro jejich mimoškolní aktivity. Hřiště je to krásné a ku prospěchu všech."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Porubská základní škola pilotně zkouší PCR testy

12:42 Ostrava: Porubská základní škola pilotně zkouší PCR testy

Základní škola J. Šoupala z Poruby zahájila v pondělí 10. května ve spolupráci s Magistrátem města O…