Havířov: Magistrát šije a rozdává roušky seniorům

10.04.2020 12:34

Magistrát města Havířova zajistil kompletní sety na ušití 22 tisíc roušek pro Havířov, Horní Suchou, Albrechtice, Těrlicko a Horní Bludovice. Roušky se v tuto chvíli již distribuují a stále šijí. Na výrobě roušek pro havířovské občany intenzivně pracují zaměstnanci havířovských škol, příspěvkových organizací města a zaměstnanci havířovského magistrátu.

Havířov: Magistrát šije a rozdává roušky seniorům
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov
reklama

Textilními rouškami byly prioritně vybaveny následující určené skupiny obyvatelstva, a to městská policie, jednotky požární ochrany, pracovníci v energetice, zaměstnanci pohřebních služeb, lékárníci, pokladní, zaměstnanci na poštách a v potravinářství. Další tisíce roušek, které se v Havířově ušijí, budou rozdávány havířovským seniorům, kteří jsou při nákaze nemocí COVID-19 nejohroženější skupinou,“ uvedl havířovský primátor Josef Bělica.

Anketa

Chcete, aby byl Andrej Babiš předsedou vlády i po volbách v roce 2021?

85%
15%
hlasovalo: 33448 lidí

Prvních zhruba 4 300 roušek roznesla nejstarším havířovským seniorům v průhledných obálkách do schránek Česká pošta tento týden. V příštím týdnu by mělo roušky najít ve svých poštovních schránkách dalších 4 500 tisíce seniorů ve věku 75 až 80 let.

Roušky šijí například pracovníci odboru sociálních věcí havířovského magistrátu. „S kolegyněmi jsme se rozhodly zapojit, chceme pomáhat. Řekly jsme si, že když umíme šít a materiál je k dispozici, tak není důvod se nezapojit a nepomoci těm, kteří to potřebují,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věci Bernarda Urbancová.

„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se do šití roušek zapojili. Velmi si cením jejich pomoci, bez které by to nešlo,“ dodal havířovský primátor Josef Bělica.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

21:10 Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby udělovaná od roku 2005 městem Uhe…