V místě nového hřiště stával vybydlený bytový dům. Ten město nechalo vloni na podzim zbourat. Na odstranění objektu získalo město dotaci Ministerstva pro místní rozvoj. Její podmínkou byla revitalizace získaného prostoru, vedoucí k rozvoji sociálně vyloučené lokality. "Odstranění objektu stálo zhruba jeden a půl milionu korun. Osmdesát procent z této částky bylo do rozpočtu města navráceno zpět z dotace Ministerstva pro místní rozvoj," upřesňuje ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.
Návštěvníkům venkovního sportovního zázemí poslouží hrazdy, bradla, lavice, šikmé, svislé a horizontální žebřiny, držák na uchycení gymnastických kruhů a vertikální tyč na takzvaný pole dance. Mobiliář doplní informační tabule, odpadkové koše a lavičky. Kolem hřiště nechá ještě město vybudovat přístupové chodníky ze zámkové dlažby a vysadit zeleň.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


