Letos bylo předloženo celkem 16 návrhů. Po hodnocení příslušnými odbory Magistrátu města Havířova bylo k realizaci doporučeno 10 projektů. Elektronické hlasování o návrzích proběhlo ve dnech od 1. do 30. června 2022. Celkem hlasovalo 1 574 občanů.
„Mimořádně mě těší, že letos hlasovalo absolutně nejvíc občanů za celou dobu existence participativního rozpočtu u nás v Havířově a jsem si jistý, že rostoucí trend bude pokračovat. Například loni se do hlasování zapojilo 1 361 občanů. Nejen hlasujícím, ale i těm, kteří podali své návrhy do 4. ročníku participativního rozpočtu, děkujeme. A jen na vysvětlenou, na Podlesí vyhrály dokonce dva projekty, a to proto, že ve finančním součtu se oba spolu vejdou do rozpočtované částky pro Podlesí. Naopak v Dolní Suché projekt realizován nebude, protože nedostal v celkovém součtu 50 bodů,“ popsal podrobně výsledky hlasování náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.
Vítěznými projekty pro rok 2022 se staly:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV