Havlíčkův Brod hostil Veletrh mezinárodních příležitostí

9. 2. 2018 16:48

Odbor školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina ve spolupráci s Hodinou H, Zdravým krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod uspořádal další z Veletrhů mezinárodních příležitostí. Akci, která se konala ve čtvrtek 8. 2. 2018 v Klubu OKO, si tentokrát nenechalo ujít zhruba 200 studentů z Havlíčkova Brodu, Světlé nad Sázavou, Chotěboře a Humpolce.

Havlíčkův Brod hostil Veletrh mezinárodních příležitostí
Foto: havlickuv-brod.ceskehory.cz
Popisek: Havlíčkův Brod

Nejpočetnější byly skupiny studentů z brodských škol, a to z Gymnázia Havlíčkův Brod, Obchodní akademie Havlíčkův Brod, Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně a Střední zdravotnické školy Havlíčkův Brod. Zapojili se však i studenti z gymnázia ze Světlé nad Sázavou, obchodní akademie v Chotěboři a ze soukromé Střední školy informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec.

Prezentace jednotlivých organizací opět probíhaly v malých diskusních skupinkách a tak mohli prezentující bezprostředně reagovat na dotazy studentů. Největší zájem vyvolali dobrovolníci z Francie a Německa, kteří si se studenty anglicky povídali o Evropské dobrovolné službě. U stánku AFS se studenti seznámili s nabídkou mezikulturních pobytů a vzdělávání. Programy pro mládež Erasmus+ představil Dům zahraniční spolupráce. Kraj Vysočina a Evropský region Dunaj-Vltava se zapojil s nabídkou mezinárodních aktivit, stipendijních programů a soutěží. Eures - Evropská síť pracovních míst, Inex-SDA – Sdružení dobrovolných aktivit a Tamjdem odpovídali na otázky ohledně brigád, dobrovolnických workcampů nebo práce v zahraniční. Záležitosti ohledně Evropské unie a evropských fondů diskutovali studenti u stánku Eurocentra Jihlava a Europe Direct Jihlava. Nechyběly ani nabídky studia v angličtině či možnosti, které se nabízejí v Rakousku a Německu.

Studenti si veletrh chválili a shodli se, že o mnoha mezinárodních příležitostech dosud neslyšeli.

Jan Šidlák (Gymnázium Havlíčkův Brod): „Zjistili jsme, kolik dalších možností se nám nabízí. Není to jen Erasmus+, se kterým můžeme během našeho studia na střední škole vycestovat. Velmi zajímavé bylo diskutovat s dobrovolníky ze zahraničí.“

S formou veletrhu byli spokojení i pedagogové, kteří studenty doprovázeli. Načerpali též mnoho užitečných informací a inspirace, jak se i oni mohou zapojit do některého z mezinárodních programů.

Další veletrhy se uskuteční ve Žďáře nad Sázavou (8. 3. 2018) a Třebíči.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 5: Zvýhodněné plavání pro seniory úspěšně pokračuje

8:32 Praha 5: Zvýhodněné plavání pro seniory úspěšně pokračuje

V rámci projektu „Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné“ pořádaném pod záštitou radního JUDr. Pe…