Hláska ocenila nejlepší opavské školáky

25.02.2015 15:43 | Zprávy

Třináct žáků opavských základních škol převzalo z rukou náměstkyně primátora Simony Bierhausové ocenění nejlepší žák roku. Každá ze škol mohla navrhnout jednoho svého zástupce.

Hláska ocenila nejlepší opavské školáky
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

„Jsem pyšná na to, že v Opavě máme tak schopné žáky a žákyně, kteří mají úspěchy jak ve škole, tak i ve vědomostních a sportovních soutěžích,“ uvedla náměstkyně primátora Simona Bierhausová. Ocenění si převzali všestranně nadaní žáci, premianti tříd s mnoha udělenými pochvalami, žáci s výbornými studijními výsledky, kteří dosahují vynikajících umístění v různých vědomostních soutěžích a olympiádách, reprezentanti škol a města Opavy v  okresních, krajských a v mnoha případech i v mezinárodních kolech vědomostních, dovednostních a sportovních soutěží a žáci, kteří se výrazně zapojují do třídních i školních aktivit. Z více jak čtyř a půl tisíce školáků bylo vybráno celkem 13. „Deset je ze základních škol zřizovaných městem Opava, tři pak ze škol zřizovaných krajem nebo ministerstvem školství,“ vysvětlila Andrea Štenclová pověřena vedením odboru školství. Kromě pamětního listu školáci dostali i dárkové tašky nebo finanční poukázku do Globusu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: opava-city.cz

Evropská komise

Podle vás se chce Evropská komise zavděčit všem. Na to jste přišla jak? Nemyslíte, že realita je úplně opačná a rozhodování Evropské komise štve čím dál víc lidí, politiků i států? Jak je vůbec možné, že má takový vliv na rozhodování, když jsou to vlastně lidmi nevolení politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Německá spisovatelka píše příběh o Jihlavě

10:46 Jihlava: Německá spisovatelka píše příběh o Jihlavě

Jihlava se na měsíc stává literárním ateliérem. Přijíždí sem Anke Stelling, výrazná německá spisovat…