Hluboká nad Vltavou: Nový člun pro hasiče z Purkarce

19.12.2020 19:03

Nový pevný člun s kompletním vybavením mají k dispozici dobrovolní hasiči z Purkarce. Jeho pořízení si vynutil rostoucí provoz na Vltavě a Hněvkovické přehradě, na jejímž břehu tato část Hluboké nad Vltavou leží.

Hluboká nad Vltavou: Nový člun pro hasiče z Purkarce
Foto: Jitka Erbenová, Wikimedia Commons
Popisek: Hluboká nad Vltavou
reklama

Hasiči zde přitom zasahují celoročně, díky novému vybavení jsou lépe připravení i třeba na záchranu bruslařů v zimě. Vybavení člunu zaplatila Nadace ČEZ.

Je červený, vejde se na něj až šest dospělých a jmenuje se Jindra, podle bývalého velitele místní jednotky sboru dobrovolných hasičů. Díky novému 5 metrů dlouhému člunu s plným vybavením jsou zdejší hasiči připravení na záchranu lidí i technické zásahy. Ty jsou v Purkarci, který je centrem Hněvkovické přehrady na Vltavě, stále častější. „V souvislosti se splavněním Vltavy tady velmi výrazně vzrostl provoz. Stává se, že lodím vypadne motor, že někdo přecení své síly, takže jsem si jistý, že nový člun víc než využijeme,“ vysvětluje velitel purkareckých hasičů Pavel Joza.

Pořízení člunu vyšlo město na 450 tis. Kč. Jeho vybavení včetně speciálního suchého obleku v hodnotě 50 tisíc potom zaplatila Nadace ČEZ.

„Dobrovolné hasiče podporujeme systémově a dlouhodobě. Navíc Purkarec leží jen kousek od Jaderné elektrárny Temelín, proto jsme na vybavení člunu rádi přispěli. Ale ještě raději budeme, když jej využijí spíš k tréninku, než k ostrým zásahům,“ doplňuje člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec schválil převod bytů na Horní Proseči přímo na družstevníky

12:48 Jablonec schválil převod bytů na Horní Proseči přímo na družstevníky

Jedním z hlavních bodů dubnového jednání jabloneckého zastupitelstva byl prodej ideálních spoluvlast…