Hlučín: Zima nás nezaskočí, hlásí technické služby

26.12.2015 19:04 | Zprávy
autor: PV

Technické služby Hlučín hlásí, že jsou na zimu připraveny, přestože se zatím nezdá, že by nás chtěla potrápit.

Hlučín: Zima nás nezaskočí, hlásí technické služby
Foto: Hlučín.cz
Popisek: Hlučín

Zimní údržba místních komunikací v Hlučíně, Bobrovníkách a Darkovičkách se bude stejně jako v předchozích letech řídit operačním plánem, který v říjnu schválila rada města. „Dispečerská služba TS Hlučín, na kterou se mohou občané kvůli údržbě obracet, funguje nepřetržitě 24 hodin denně včetně dnů pracovního klidu,“ uvedla Soňa Prášková, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Hlučín. „Na zimu jsme se samozřejmě připravili,“ potvrdil ředitel technických služeb Stanislav Procházka. Ve skladech má firma 200 tun drceného kamene a 450 tun strusky, které se používají jako posypový materiál. Loni, za mírné zimy, ho bylo zapotřebí 465 tun, zimní údržba přišla na 1,3 miliony korun. Běžně to bývá více, částky za tužší zimy se pohybují kolem 2 milionů korun. Hlučín je ekologické město, proto nevyužívá k posypu zledovatělých silnic sůl. Jen pro zcela výjimečné případy kalamity má k dispozici 25 tun soli.

Na odklízení sněhu mají Technické služby Hlučín čtyři traktory s radlicemi a sypači, dva obdobně vybavené malotraktory, jeden speciální sypač s radlicí a dva posypové vozy. Vozový park doplňuje jedno rypadlo s nakladačem, dva UNC traktory a dva ručně vedené, motorové shrnovače sněhu. Aby ale mohli pracovníci Technických služeb Hlučín v případě potřeby odklízet sníh, musí jim k tomu řidiči vytvořit podmínky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.