Hodonín: Městská knihovna rozšířila služby. Čtenáři si mohou půjčovat a vracet knihy kdykoliv

07.12.2022 19:53 | Tisková zpráva

Novou službu nabízí svým čtenářům od konce listopadu Městská knihovna Hodonín. V podloubí knihovny na Národní třídě 36 je umístěn knihobox s výdejními skříňkami, do nichž si čtenáři mohou objednat knihy či dokumenty z elektronicky dostupného katalogu knihovny.

Hodonín: Městská knihovna rozšířila služby. Čtenáři si mohou půjčovat a vracet knihy kdykoliv
Foto: wikipedia
Popisek: Hodonín

Výdejní box je přístupný z ulice nepřetržitě. Hned vedle výdejních skříněk je umístěn také knihobox pro navracení knih, který byl instalován před pěti lety. Čtenáři si tak mohou vypůjčovat a vracet knihy v kteroukoliv dobu. 

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11622 lidí

„Dokumenty je nutné předem elektronicky objednat prostřednictvím čtenářského konta uživatele, které je přístupné z webových stránek knihovny. Čtenář si vybere dokumenty, pokud jsou momentálně dostupně, a zadá jejích odložení do boxu,“ přibližuje novou služby knihovny ředitelka Petra Špačková. „Čtenář potom dostane e-mailovou zprávu o připravené objednávce s kódem pro vyzvednutí zásilky. Tu si následně vyzvedne do tří dnů,“ doplňuje ředitelka.

Na dotykové obrazovce výdejního boxu čtenář zadá obdržený PIN kód nebo načte QR kód z e-mailové zprávy, připravené knihy si převezme a schránku opět uzavře.  Seznam vypůjčených knih se pak automaticky odesílá čtenáři. V případě, že si čtenář objednané knihy v termínu nevyzvedne, knihy jsou dány k dispozici dalším zájemcům.

Objednávka knih je zpoplatněna deseti korunami za kus. Poplatek je možné uhradit buď přímo bezkontaktně přes platební bránu, nebo při příští návštěvě knihovny.

Čtenáři mohou bez ohledu na otevírací dobu také knihy do knihovny vracet. K tomuto účelu slouží knihobox na vracení knih, který byl instalován mimochodem jako první na Hodonínsku, a nachází se hned vedle výdejních skříněk.

Pořízení knihoboxu vyšlo na 423 tisíc korun, z toho 295 tisíc korun pokryla dotace Ministerstva kultury ČR z programu VISK 3.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Na co má spotřebitel právo? A jak se nenechat napálit? Pracovníci ČOI budou radit Přerovanům

20:51 Přerov: Na co má spotřebitel právo? A jak se nenechat napálit? Pracovníci ČOI budou radit Přerovanům

Obnovenou službu poradny České obchodní inspekce mohou každý první čtvrtek v měsíci využívat Přerova…