Hodonín: Předplatitelé pořídí parkovací kartu na příští rok levněji

27.10.2020 12:03

Město sníží o 20 procent ceny parkovacích karet na rok 2021 osobám, které vlastní parkovací kartu pro rok 2020. Jedná se o kompenzaci za období, kdy všichni občané v době jarního nouzového stavu nemuseli plošně platit parkovné. Změnu pravidel a ceny parkovného schválili radní města na své schůzi 19. října.

Hodonín: Předplatitelé pořídí parkovací kartu na příští rok levněji
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

„Snížení ceny parkovacích karet je jedním z opatření, na kterém jsme se dohodli v radě při projednávání opatření v souvislosti s epidemií koronaviru,“ potvrdil informaci místostarosta Ladislav Ambrozek. „Na jaře, v době nouzového stavu, jedno z vládních opatření zrušilo až do začátku května zpoplatnění komunikací na území všech obcí. Předplatitelé parkovacích karet, kteří si už karty pořídili a zaplatili, by tak byli v nevýhodě,“ objasnil místostarosta důvody k tomuto rozhodnutí rady města.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

62%
38%
hlasovalo: 28699 lidí

Občané a firmy, kteří si zakoupili parkovací kartu v letošním roce a od 1. listopadu 2020 si zakoupí rezidentní kartu nebo kartu abonenta na příští rok, zaplatí za první kartu rezidenta 400 korun, za druhou a další kartu rezidenta 2400 korun a za parkovací kartu abonenta 4000 korun, tedy o pětinu méně než letos. Ceny parkovného v ostatních případech zůstávají nezměněny.

V současné době jsou v Hodoníně vymezeny čtyři rezidentní zóny, kde řidiči využívají předplacených karet - na Národní třídě, nám. Osvobození, v ulici Velkomoravská a Svatopluka Čecha. Kromě toho mohou obchodní firmy využívat kartu abonenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město zahájilo stavbu parkovacího domu

20:10 Kroměříž: Město zahájilo stavbu parkovacího domu

Kroměřížská radnice zahájila stavbu parkovacího domu v Havlíčkově ulici. Postará se o ni společnost …