Hodonín: V den oslav se zájemci mohou svézt historickým vlakem s parní lokomotivou

11.06.2024 7:37 | Tisková zpráva

V sobotu 22. června, kdy si v Hodoníně budeme připomínat 100. výročí od prezidentské návštěvy T. G. Masaryka a 120 let od otevření radnice, přijede do Hodonína zvláštní vlak tažený parní lokomotivou Skaličák. Ve stejný den bude možné se svézt tímto vlakem mezi Břeclaví a Hodonínem, ale také do Strážnice nebo Čejče a zpět. Na nádraží bude vystaven i salonní vůz prezidenta T. G. Masaryka a Legiovlak.

Hodonín: V den oslav se zájemci mohou svézt historickým vlakem s parní lokomotivou
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně

Souprava s historickými vozy bývalé třetí třídy typu Rybák bude tažena parní lokomotivou Skaličák 433.001. Parní vlak odjede v 9.00 hodin z Břeclavi do Hodonína, kam se zastávkami v Moravské Nové Vsi a Lužicích přijede v 9.30. Za necelou hodinu v 10.25 se vlak vydá přes Rohatec a Petrov u Strážnice do Strážnice, kam dorazí v 10.55. Na zpáteční cestu ze Strážnice se pak souprava vydá v 11.30 se stejnými zastávkami a do Hodonína přijede 5 minut před 12. hodinou. Odpoledne v 13.05 zamíří parní vlak ještě po lokálce mezi vinicemi přes Mutěnice zastávku do Čejče a v 14.16 po stejné trase zpět do Hodonína. Poté již bude v 15.30 následovat závěrečná jízda soupravy zpět do Břeclavi, kam přijede v 15.57.

Jízdu historické soupravy zabezpečují České dráhy, a. s. a jízdenky jsou v prodeji už teď u všech pokladních přepážek ČD. Cena za jednosměrné jízdné je:

  • 1-8 km: dospělý 100 Kč / dítě 6 až 15 let 50 Kč
  • 9-20 km: dospělý 140 Kč / dítě 6 až 15 let 70 Kč.

Provozovatel upozorňuje, že ve vlacích platí pouze zvláštní jízdné! Jiné druhy jízdného, jiné slevy, jízdenky IDS, OneTicket ani jízdní výhody ve zvláštních vlacích neplatí. Přeprava dětských kočárků bude zajištěna ve služebním voze do vyčerpání kapacity. Přeprava jízdních kol je vyloučena.

Jízdní řád je ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Z chudobince moderní organizace s kvalitní péčí

22:05 Opava: Z chudobince moderní organizace s kvalitní péčí

Domov Bílá Opava je jedním z nejdéle sloužících sociálních zařízení na území Moravskoslezského kraje…