Hořice: Začala druhá etapa restaurování Mariánského sloupu

19.05.2019 16:07 | Zprávy

Během tohoto týdne byla zahájena II. etapa restaurování na Mariánském sloupu. Nejprve budou narušená místa, kde by hrozilo nebezpečí poškození a zbytečných ztrát, předzpevněna pomocí organokřemičitých zpevňujících prostředků.

Hořice: Začala druhá etapa restaurování Mariánského sloupu
Foto: horice.org
Popisek: Hořice

Povrch díla bude očištěn od volných nečistot. Povrch kamene bude biocidně ošetřený a omytý pomocí vody s přídavkem detergentu. Trhliny a praskliny v kameni budou vyplněny speciálním injektážním prostředkem na minerální bázi. Nevhodné tmely budou odstraněny. Poškozená a chybějící místa budou doplněna ve hmotě barevnými tmely na bázi bílého cementu. Plnivem tmelů budou různé druhy písků a kamenných drtí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vláda

Proč pořád tvrdíte, že nás budoucí vláda potáhne na východ, když co vím, tak Babiš jasně řekl, že nepřichází v úvahu naše vystoupení z EU a NATO? Myslíte, že by měl z toho, že nás potáhne na východ nějaký prospěch? Podle mě ne, a proto to neudělá, protože jemu jde především o něj a jeho byznys.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Pečovatelská služba nabídne nové služby v moderních prostorech

13:05 Ústí nad Labem: Pečovatelská služba nabídne nové služby v moderních prostorech

V dlouhodobě nevyužívané budově na adrese Neštěmická 795/37 vzniklo nové moderní centrum pro seniory…