Hradec Králové: Aquacentrum bude od 11. do 22. září uzavřené, letní bazény na Flošně od pátku 8. září v mimosezónním provozu

07.09.2017 20:29

Od pondělí 11. 9. do pátku 22. 9. 2017 bude pro veřejnost uzavřené Aquacentrum v Městských lázních z důvodu plánované odstávky k provedení oprav a nutných údržbářských prací, které nelze provádět v době běžného provozu.

Hradec Králové: Aquacentrum bude od 11. do 22. září uzavřené, letní bazény na Flošně od pátku 8. září v mimosezónním provozu
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Částečné rekonstrukce a investic do vybavení se dočká i ubytovací zařízení v Městských lázních. Čtvrtek 7. září je zároveň letos poslední den, kdy venkovní bazény na koupališti Flošna v Hradci Králové budou otevřené v letním provozu. Od pátku bude venku na Flošně otevřené od 10 do 19 hodin a vyhřívaný bude již pouze plavecký bazén na 26 °C.

V době odstávky budou realizovány drobné opravy a údržbářské práce: výmalba prostor pro veřejnost, mytí prosklených stěn, oprava obkladů, dlažeb a spárování. Bude provedena kontrola jednotek vzduchotechniky, pískových filtrů pro úpravu bazénové vody včetně doplnění pískové náplně, kontrola a čištění výměníků a celková dezinsekce objektu.

Nejvíc viditelná změna pro návštěvníky ale bude chystaná výměna květinové dekorace zakrývající tubus tobogánu v místě dojezdu. Celý tobogán pak projde každoroční kontrolou, stejně jako unikátní vlnobití z roku 1932, které je funkční technickou památkou a chloubou hradeckého Aquacentra.

V době odstávky bude uzavřen i provoz restaurace a ubytovacího zařízení v budově Městských lázní. Na ubytovně si letos Správa nemovitostí Hradec Králové, která areál provozuje, připravila největší investice. Vedle dílčích oprav a čištění koberců je naplánována výměna všech střešních oken. Další větší investicí je pak kompletní výměna postelí ve všech pokojích.

Provoz ostatních služeb (kosmetiky, manikúry, pedikúry a kadeřnictví) v Městských lázních zůstává beze změn. Městské lázně budou znovu otevřeny v sobotu 23. 9. 2017 od 10.00 hodin.

Milovníci plavání a koupání během uzavření aquacentra mohou využít 50m plavecký bazén a v případě vhodného počasí i letní koupaliště Flošna. Stále je také otevřena venkovní relaxační zóna Slunná loučka u plaveckého bazénu.

Venkovní bazény na hradeckém koupališti Flošna budou od pátku 8. 9. 2017 otevírány od 10 do 19 hodin. Vyhřívaný je již pouze plavecký bazén na 26 °C. Cena celodenního vstupného se mění na 50 Kč na čipové hodinky a 70 Kč bez čipových hodinek.

Wellness studio Flošna je každou středu otevřeno od 10 do 19 hodin, ve čtvrtek od 10 do 21 hodin a v pátek a sobotu od 10 do 23 hodin. V provozu jsou čtyři sauny, dvě parní kabiny, výřivka i bazén. Vstup do venkovních bazénů je pro návštěvníky wellness zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc žádná bezpečnostní opatření kvůli koronaviru nepřijímá

11:38 Olomouc žádná bezpečnostní opatření kvůli koronaviru nepřijímá

Žádnou paniku, ale na druhé straně ani úplnou lehkomyslnost. Tak zní doporučení odborníků v souvislo…