Hradec Králové: Benešova třída má novou lávku u Kozlovky

15.04.2024 16:06 | Tisková zpráva

Nejen obyvatelům Benešovy třídy už slouží nová lávka u Kozlovky. Dokončena je o téměř dva týdny dříve, než se původně plánovalo. Práce byly zahájeny loni v létě, po technologické přestávce pokračovaly dokončovací práce. Výsledkem je úplně nová lávka za více než 10,6 milionu korun bez DPH.

Hradec Králové: Benešova třída má novou lávku u Kozlovky
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Od dnešního odpoledne může chodit veřejnost po nové lávce u Kozlovky na Benešově třídě. „Původní lávka mezi panelovými domy již byla zchátralá a představovala velké riziko pro ty, kteří ji využívali. I proto byla několik let uzavřena. Město rozhodlo v loňském roce o jejím stržení a postavení nové, bezpečnější a příjemnější lávky pro všechny, kteří bulvárem nejen procházejí, ale také pro ty, co zde bydlí,“ říká náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Novou lávku vystavěla společnost EUROVIA CS. V průběhu stavby opravili pracovníci Vodovodů a kanalizací Hradec Králové vodovod, v listopadu byla vystavěna ocelová konstrukce a stojany pod lávku. Díky teplejším zimním dnům mohli stavbaři pracovat až do prosince, poté následovala technologická přestávka. V průběhu února, kdy se práce na lávce opět rozběhly, instalovali pracovníci společnosti zábradlí, položili dlažbu a provedli zátěžové testy. „V tomto týdnu byl proveden velmi důležitý krok, a tím byla kolaudace. Podařilo se nám vše zkoordinovat tak, že můžeme lávku otevřít dokonce o dva týdny dříve, než se původně plánovalo. Nová lávka za více než 10,6 milionu korun bez DPH je z železobetonu a rozměrově je stejná jako ta původní. Tato ale bude jednodušší na údržbu,“ doplňuje náměstek Řádek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

kampaň

Kde máte důkaz, že jsou všichni mimo vás ,,Putinovi užiteční idioti“? Nešíříte náhodu dezinformace, proti kterým paradoxně tak bojujete? A myslíte, že touto negativní kampaní docílíte něčeho pozitivního, třeba zklidnění politické situace v zemi? To je takový problém vést kampaň tak, že budete prezen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín sjednotil výši úplaty za děti v městských mateřských školách

19:27 Zlín sjednotil výši úplaty za děti v městských mateřských školách

Statutární město Zlín stanovilo jednotné měsíční úplaty za pobyt dítěte v mateřských školách zřizova…