„Pro tento rok jsme se připojili k výročním akcím u příležitosti 140 let od narození Josefa Gočára, významné osobnosti hradeckých dějin. Ten spolu s Janem Kotěrou a dalšími architekty významně zasáhl do moderního podoby našeho města. Návštěvníci si tak od 1. června cestou za výhledem do kraje budou moci prolistovat na dotykových obrazovkách životem a dílem tohoto urbanistického velikána,“ prozrazuje Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která Bílou věž provozuje.
Kromě dospělých si na své ale přijdou i děti. Po úspěšných loňských prohlídkách s polednicí provede letos věží malé návštěvníky o něco vznešenější průvodkyně – královna. S tou si budou moci děti vystoupat na ochoz v následujících termínech: 20. června, 4. července, 29. srpna a 12. září. Všechny prohlídky mají shodný začátek ve 14 hodin. „V případě velkého zájmu nebude problém termíny rozšířit, to znamená, že v daný den bychom měli prohlídky dvě. A polednice se přeci jenom také objeví, děti se na ni mohou těšit 30. srpna,“ doplňuje Lucie Šubrtová, vedoucí oddělení služeb občanům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV