Hradec Králové: Budoucí učitele město podpoří téměř půl milionem z dotačního programu

03.12.2023 7:04 | Tisková zpráva

Osmačtyřicet tisíc korun dostanou od února začínající učitelé, kteří se rozhodnou vyučovat v některé ze základních škol v Hradci Králové. Počítá s tím bezmála půlmilionový dotační program, díky němuž chce město lákat do svých škol budoucí učitele.

Hradec Králové: Budoucí učitele město podpoří téměř půl milionem z dotačního programu
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Ti se v jeho rámci musí zavázat, že po dokončení studia budou v některé z hradeckých škol působit další čtyři roky. Dotaci v celkové výši 480 tisíc korun již schválili hradečtí radní.

Anketa

Povedla se stávka ČMKOS?

77%
18%
hlasovalo: 10846 lidí

„Chceme tímto způsobem pomoci zajistit pro hradecké školy dostatečný počet učitelů. Získat aprobované pedagogy především pro některé předměty je v současné době velice komplikované. Navíc je problém kantory ve školách udržet. Právě tento krok by měl pomoci učitelské sbory stabilizovat tam, kde jsou nejkřehčí,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

O dotace mohou žádat studenti posledního ročníku magisterského nebo navazujícího magisterského studia v akreditovaném studijním programu, zaměřeném na přípravu učitelů základní školy, kteří již absolvovali praxi v některé ze základních škol zřizovaných Hradcem. Výše dotace pro jednotlivce je 48 tisíc korun.

Na dotační program je v rozpočtu vyčleněno 480 tisíc korun, peníze budou vybraným žadatelům vypláceny během února 2024. Žádosti bude možné podávat od 20. do 31. ledna 2024.

reklama

autor: PV

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohumín vstupuje do Sdružení místních samospráv, doufá v silnější tlak na stát

20:08 Bohumín vstupuje do Sdružení místních samospráv, doufá v silnější tlak na stát

Silnější hlas v Praze a účinnější ochrana proti neuváženým krokům vlády. Bohumín se rozhodl vstoupit…