Hradec Králové: Díky projektu re-use se vloni vybralo přes 400 tisíc korun

20.02.2024 22:31 | Tisková zpráva

Více než 400 tisíc korun získaly vloni Hradecké služby díky re-use projektu. Peníze nyní pomáhají při obnově zeleně v Hradci Králové a v městských lesích. Princip re-use, tedy opětovné využití starších věcí, funguje ve všech královéhradeckých sběrných dvorech a v centru města i v dobročinném bazaru v Kotěrově ulici. Prodejem věcí se pomáhá také sociálně slabším skupinám.

Hradec Králové: Díky projektu re-use se vloni vybralo přes 400 tisíc korun
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Cílem projektu re-use je předcházení vzniku odpadu. Znamená to, že již nepotřebné věci najdou využití u někoho jiného. Prodejem funkčních věcí pomáháme nízkopříjmovým skupinám občanů a zároveň díky vybraným financím podpoříme péči o městskou zeleň. Díky projektu byly zachráněny tisíce věcí, které by jinak skončily na recyklační lince nebo na skládce,“ říká náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Lukáš Řádek. Od roku 2020, kdy byl spuštěn projekt re-use ve sběrném dvoře Bratří Štefanů, bylo získáno na veřejně prospěšné účely přes 800 tisíc korun. „O tom, že si občané projekt oblíbili, svědčí i fakt, že jen za rok 2023 bylo získáno 403 tisíc korun, z toho přibližně 86 tisíc korun činily tržby po třech měsících fungování dobročinného re-use bazaru a věnovány byly Technickým službám Hradec Králové,“ doplňuje náměstek Řádek. Technické služby využijí finance pro výsadbu stromů například v ulici Na Drahách a na zakládání záhonů v městských parcích. Tržby z re-use pointů ve výši 317 tisíc korun, byly věnovány Městským lesům Hradec Králové na obnovu zeleně.

„Díky novému obchodu v Kotěrově ulici v centru města vznikla i nová pracovní místa a vylepšen byl i vzhled lokality. V re-use bazaru je občanům k dispozici nábytek, nářadí, sportovní potřeby, ale také kuchyňské vybavení nebo zánovní a funkční elektrospotřebiče, různé dekorace, či knihy všech žánrů,“ uvádí ředitel společnosti Hradecké služby Martin Hušek. Otevírací doba re-use bazaru je pondělí, středa a pátek vždy 13–17 hodin a v sobotu 8–12 hodin. Provozní doba re-use pointů na sběrných dvorech je následující: sběrný dvůr Bratří Štefanů je otevřen ve středu a pátek 13–18 hodin, poté ještě v sobotu 8–16 hodin. Sběrný dvůr Temešvár má provozní dobu úterý, čtvrtek a neděle 8–18 hodin. Ve stejný čas je v provozu sběrný dvůr U Labe, který je k dispozici v pondělí, ve středu a v sobotu. A sběrný dvůr Na Brně je pro občany otevřen v čase 8–18 vždy v úterý a pátek.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Městská policie byla úspěšná s žádostmi o dotace

19:06 Ústí nad Labem: Městská policie byla úspěšná s žádostmi o dotace

Ústí nad Labem přihlásilo do dotačního programu Prevence kriminality na místní úrovni, který vyhlási…