Letošní sbírka se zaměřila hlavně na horská, crossová nebo trekingová kola. Do sbírky bylo ale možné donést i městská, silniční nebo dětská kola. Vhodná kola totiž poputují do Afriky, zatímco ostatní jsou nabízena v benefičním prodeji ke koupi. Výtěžek z benefičního prodeje pak přispívají k financování převozu kol až do Gambie.
„Město nyní připravuje dopravu darovaných kol do centrálního skladu Kola pro Afriku v Ostravě. Zde budou vhodná kola rozebrána, jednotlivé díly vyčištěny a opraveny a následně jako „stavebnice“ zamíří právě do středoafrické Gambie. Právě tam budou předána dětem a zároveň zde v rámci zavedeného systému probíhá i školení pro místní obyvatele i děti, jak takové kolo správně opravit a udržovat,“ říká náměstek primátorky odpovědný za oblast strategického rozvoje Lukáš Řádek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.



