Hradec Králové: Město podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

25. 2. 2021 16:43

Mezi sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, rozdělí radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků působících v oblasti kultury přijde více než 1,2 milionu korun. Částky město vyplatí v rámci dotací, rozděleny budou mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků.

Hradec Králové: Město podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Koncem loňského roku město spustilo příjem žádostí o dotaci na činnost kulturních a sportovních organizací působících ve městě Hradec Králové. „Všechny žádosti přezkoumala hodnoticí komise, která rozhodla o rozdělení přibližně osmi milionů korun na sportovní odvětví, dalších 1,2 milionu korun dostanou kulturní organizace,“ říká náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky, dotací a kulturu Monika Štayrová.

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14937 lidí

Dotace přes milion korun obdrží například velké tělocvičné jednoty Sokol Hradec Králové a Slavia, přes půl milionu také získá florbalový klub a Sokol Třebeš. „Ze sportu město podpoří také oddíly dívčího i chlapeckého volejbalu, fotbalu, atletiky, juda či sportovní přípravy. Dotace v řádu stovek tisíc korun získají také taneční skupina T-BASS, fotbalisté Slavie, plavecký klub, fotbalisté z Nového Hradce, Sokol Pražské Předměstí, aerobik, hradecké mažoretky či Sokol Malšova Lhota,“ doplňuje Štayrová. Celkově město rozdělí dotace mezi 38 sportovních organizací působících v Hradci Králové.

Z kulturních organizací či spolků dotaci ve výši více než sto tisíc korun obdrží Taneční divadlo Honzy Pokusila a rovných sto tisíc také tradiční Dechový orchestr města Hradce Králové. Dotace ve výši padesát až sto tisíc pak směřují do taneční školy Baletu HKH, dětského folklorního souboru Kvítek, Klubu přátel hudebního oboru působící v ZUŠ Střezina, Gardy města Hradec Králové, klubu stepování či hradecké Hudební mládeže. Celkově město podpoří 34 kulturních organizací či spolků, z toho 19 s aktivním uměleckým tělesem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

21:49 Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

Nově od letošního roku budeme nabízet ve sportovní hale v Hlučíně k zapůjčení čtyři horská elektroko…