Hradec Králové: Město předalo fotbalový stadion stavební firmě

03.08.2021 11:27

Hradecký fotbalový stadion v Malšovicích se během následujících týdnů promění ve staveniště, areál dnes město předalo uskupení firem STRABAG, Geosan a D&D Elektromont. Nyní bude následovat příprava staveniště, k samotným demoličním pracím včetně demontáže lízátek by mělo dojít během září. Zahájení stavebních prací se pak plánuje na jaro příštího roku. Nový hradecký multifunkční fotbalový stadion má být dokončen v průběhu roku 2023.

Hradec Králové: Město předalo fotbalový stadion stavební firmě
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Včera jsme se na stadionu sešli se zástupci fotbalového klubu a správcem stavby, abychom společně předali staveniště zhotovitelské firmě. Máme tak za sebou překonání dalšího milníku, které nás postupně posouvá vpřed až k vybudování nové multifunkční arény v Hradci Králové,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Podle stanoveného harmonogramu by měl v následujících dnech začít zhotovitel s přípravou staveniště. Dojde například k jeho kompletnímu oplocení a zřízení kontrolovaného vstupu. „Demoliční práce na stadionu začnou už během srpna demontáží sedaček, samotné tribuny a další prvky na stadionu začnou mizet během září. Ještě v září, případně v říjnu je také v plánu demontovat lízátka – čtyři světelné stožáry nad hrací plochou, které společně tvoří dominantu stadionu,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

„K včerejšímu dni mají za sebou moji kolegové a celý projekční tým spoustu práce, která sice není navenek tolik vidět, ale je stejně důležitá jako samotné stavění. Proběhla řada konstruktivních jednání se zástupci investora, během kterých byly vysvětleny detaily našeho technického řešení stadionu. A samozřejmě od začátku projektujeme,“ říká Aleš Fišer, technický vedoucí oblasti ze společnosti STRABAG.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

21:23 Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

Podzimní pošmourno už nám šlape na paty, proti špatné náladě jsou tu každoroční Brněnské dny pro zdr…